Kanał ATM Rozrywka TV zakończył nadawanie [WIDEO]

  • Telewizja
Autor: mbog

W środę, 24 lutego kanał ATM Rozrywka TV zakończył nadawanie w telewizji naziemnej, a także w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych. Ostatnim wyemitowanym programem był serial „Doktor Martin”.

ATM Rozrywka TV to stacja o charakterze filmowo-rozrywkowym. W ramówce znajdowały się przede wszystkim produkcje realizowane na zlecenie Telewizji Polsat, takie jak „Pierwsza miłość” i „Świat według Kiepskich”. Telewizja pokazywała również autorskie programy, m.in. „Z wędką na tropie”, „Zoooo – praktykanci” i serial „Zameldowani”. Nadawcą kanału była firma ATM Grupa S.A. Stacja oficjalnie wystartowała 1 sierpnia 2012 roku, wcześniej przez kilka miesięcy prowadzona była emisja testowa.

Kanał był dostępny w naziemnej telewizji cyfrowej (MUX 1), w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych. Koncesja wydana przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji była ważna do 24 lutego 2021 roku. Nadawca nie planuje nadawać stacji wyłącznie w dystrybucji satelitarno-kablowej.

Plansza ATM Rozrywka
Plansza w przekazie satelitarnym informująca o zakończeniu nadawania kanału – fot. ATM Rozrywka TV / MTOM

KRRiT nie przedłużyła koncesji

Wniosek o wydanie koncesji na kolejny okres należy złożyć na 12 miesięcy przed wygaśnięciem posiadanej. ATM Grupa w styczniu 2020 roku dostarczyła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przesyłkę z dokumentami. Według nadawcy koperta zawierała kilka dokumentów, w tym wniosek o przedłużenie koncesji. Natomiast zdaniem Rady, w przesyłce znajdowały się tylko 3 kartki – pisma skierowane do Dyrektora Departamentu Monitoringu Biura KRRiT.

Spółka ATM Grupa ponownie złożyła wniosek o przedłużenie koncesji wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu. 30 października Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odmówiła wszczęcia postępowania. Pod koniec grudnia organ odmówił właścicielowi ATM Rozrywka TV „odtworzenia zaginionych w części akt sprawy i przeprowadzenia dowodów”. 22 stycznia br. KRRiT nie zgodziła się na ponownie rozpatrzenie tej sprawy.

Trwa konkurs na miejsce w MUX 1

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji 10 listopada poinformowała o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w multipleksie 1. Odpowiedni wniosek złożyło 9 podmiotów. O miejsce w naziemnej telewizji cyfrowej walczą stacje: ATM Rozrywka, Silver TV, TVC Nostalgia, Tele Rozrywka, H!TV, CD Action TV, Red Carpet TV, Polsat Edu i DMAX.