CD Action

Kanał sportowo-rozrywkowo-edukacyjnym CD-Action TV w MUX1? Co w ramówce?

mbog

Pod koniec minionego roku Krajowa Radia Radiofonii i telewizji ogłosiła informację o możliwości rozpowszechniania kanału telewizyjnego w ramach ogólnopolskiego multipleksu 1. Jedną ze spółek biorących udział w konkursie jest Gaming Tech Esports Media S.A.

Spółka Gaming Tech Esports Media chciałaby nadawać w MUX 1 kanał sportowo-rozrywkowo-edukacyjnym CD-Action TV. Stacja skupiałaby się przede wszystkim na szeroko pojętym gamingu i jego aspektach edukacyjno-rozrywkowych.

Informacje, publicystyka, relacje z wydarzeń

Ramówka stacji będzie składała się w dużej mierze z własnych produkcji. Codziennie prezentowane będą najważniejsze i najciekawsze wiadomości ze świata gier. Pojawi się również publicystyka, która opierać się będzie na pogłębieniu treści artykułów, felietonów i recenzji przygotowanych przez redakcje magazynów CD-Action i PC Formatu. Nie zabraknie również testów i prezentacji sprzętu komputerowego.

Ponadto stacja będzie relacjonować rozgrywki esportowe oraz wydarzenia gamingowe. Nadawca planuje odwiedzić z kamerą zagraniczne targi takie jak E3 i Gamescom, a także polskie – miedzy innymi Poznań Game Arena. Widzowie przeniosą się także na areny rozgrywek esportowych w najbardziej odległych miejscach świata.

Materiały edukacyjne

W ramówce pojawią się również materiały edukacyjne, pozwalające na naukę języków obcych czy programowania, a także pokazujące branżę gamingową od kuchni, skupiające się na aspektach, które mogą być pomocne w kierowaniu edukacji młodzieży by związać się zawodowo z tą branżą.

Konstrukcja ramowa programu przyjmie przejrzysty układ pasm, cykli tematycznych i wydarzeń specjalnych. Każde z pasm będzie miało inną zawartość i będzie skierowane do konkretnego odbiorcy, tj. dzienne – do dzieci i młodzieży, popołudniowe – rodzin z dziećmi, wieczorne – do starszej młodzieży i dorosłych widzów, nocne – dla fanów gier – mówi Lidia Ukleja, Prezes Gaming Tech Esports Media SA.

Jak zapowiada nadawca, redakcja nowego kanału będzie składać się z pasjonatów gier, graczy esportowych, dziennikarzy i osób związanych z branżą gamingową. Twórcy CD-Action TV planują zaangażować widzów stacji poprzez interaktywność programów.

Chcemy pokazać jak bardzo powszechny stał się gaming, jak gry edukują, budują społeczne zachowania, uczą zasad fair play oraz to, że stały się już nieodłącznym elementem kultury masowej. To czas na pokazanie się szerszej widowni – dodaje Lidia Ukleja.

CD-Action TV gotowe do startu

W przypadku uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu CD-Action TV w naziemnej telewizji cyfrowej, nadawca jest w stanie rozpocząć nadawanie w pierwszym możliwym terminie. Studio telewizyjne mieścić się będzie w Krakowie.

W ramach CD-Action TV będziemy ściśle współpracować z agencją gamingową Fantasyexpo, która już teraz produkuje doskonałej jakości materiały wideo w swoim studiu w Krakowie. Jest to miejsce przystosowane do produkcji live z profesjonalnym zapleczem. W zakresie technologii emisji programu będzie współpracować z doświadczonym zespołem, który aktualnie realizuje tego rodzaju usługi dla swoich potrzeb – mówi Lidia Ukleja, Prezes Gaming Tech Esports Media SA.

Gaming Tech Esports Media jest wydawcą magazynów CD-Action oraz PC Format. Właścicielem spółki jest europejska agencja gamingowa Fantasyexpo. Firma oferuje doradztwo strategiczne dla marek, marketingowe kampanie sprzedażowe, kampanie produktowe, produkcyjne i eventowe.

KRRiT nie przedłużyła koncesji dla ATM Rozrywka TV

W październiku 2020 roku ATM Grupa poinformowała o problemach z udzieleniem koncesji na kolejny okres kanałowi ATM Rozrywka TV. Spółka twierdzi, że 14 stycznia 2020 roku skierowała do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o przedłużenie koncesji. Organ konstytucyjny poinformował, że w przesyłce znajdowały się tylko dwa pisma skierowane do Dyrektora Departamentu Monitoringu Biura KRRiT wraz z załącznikiem (łącznie trzy kartki).

W związku z brakiem odpowiedniego wniosku, który należy złożyć na 12 miesięcy przed wygaśnięciem koncesji, 10 listopada w Monitorze Polski pojawiło się ogłoszenie o możliwości rozpowszechniania programu telewizyjnego w multipleksie 1. Koncesja ATM Rozrywka TV wygaśnie pod koniec lutego br.