Fantasyexpo nowym właścicielem CD-Action i PC Format

  • Prasa
  • Magazyny
Autor: mbog

Agencja gamingowa Fantasyexpo nabyła od Wydawnictwa Bauer prawa do marek CD-Action oraz PC Format. Ostatnie wydania przygotowane przez Wydawnictwo Bauer ukażą się 28 lipca (CD-Action) i 3 sierpnia (PC Format).

Oprócz tytułów prasowych Fantasyexpo przejmie również odpowiedzialność za serwisy internetowe oraz związane z nimi oficjalne kanały w mediach społecznościowych. W tym celu właściciele Fantasyexpo powołali spółkę celową Gaming Tech Esports Media S.A. na czele której powołana zostanie Prezes Zarządu Lidia Ukleja, przez wiele lat związana z obydwoma czasopismami. Nowym redaktorem naczelnym zostanie Dawid Bojarski, który po kilku miesiącach nieobecności powraca na zajmowane wcześniej stanowisko.

Aktualnie marki, mimo że znajdują się w momencie przełomowym, mają silną i ugruntowaną pozycję na rynku. Aby zapewnić im jak najlepszy start u nowego wydawcy oraz przygotować je do dalszego rozwoju, utworzona została zbiórka crowdfundingowa. Dzięki niej każdy może przyczynić się do realizacji ambitnych planów redakcji, które zarysowane zostały na podstawie wieloletnich doświadczeń ekipy, głosów czytelników oraz know-how Fantasyexpo – można przeczytać w komunikacie prasowym.

Szczegółowe informacje dotyczące zbiórki pieniędzy można znaleźć na specjalnej stronie internetowej.

Sprzedaż tytułów „CD-Action” i „PC Format” to dla nas ważne wydarzenie, ponieważ Bauer był ich wydawcą oraz współtwórcą ich sukcesów od prawie 20 lat. Cieszy nas, że obie marki trafiają do naturalnego dla nich środowiska – do młodej, dynamicznej firmy działającej w obszarze gier komputerowych i nowych technologii. Ufam, że dzięki wizji, odwadze i entuzjazmowi zarządu Fantasyexpo zarówno „CD-Action” jak „PC Format” zyskają nowy impet, na który czekają i liczą nasi Czytelnicy. Chciałbym przy tej okazji podziękować Redakcji Tech za to, że z zaangażowaniem trwali do ostatniej chwili na posterunku w Wydawnictwie Bauer. Życzę im wszystkim, by szybko odnaleźli się w nowej rzeczywistości i mogli bez przeszkód realizować swoje zawodowe ambicje – powiedział Zbigniew Bański, Wydawnictwo Bauer.

„CD-Action” jest nam bardzo bliski. Dzięki niemu tak naprawdę wszystko się zaczęło i jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. Ogromny sentyment do marki oraz nasza pasja do gier nie mogły pozostać obojętne wobec informacji, jaka obiegła w kwietniu świat gamingu. Dlatego też z ogromną przyjemnością informujemy, że „CD-Action”, a także „PC Format” zostają na rynku. Fantasyexpo tworzą pasjonaci gier, z zapałem do tworzenia i rozwoju wielkich projektów. Głęboko wierzę, że nowa misja, którą jest rozwój obu tytułów, będzie dla nas kolejnym wyzwaniem wznoszącym zespół na wyższy poziom, a dla redakcji szansą na dalszy rozwój, szczególnie w obszarze digitalowym – poinformował Krzysztof Stypułkowski, Fantasyexpo.

Fantasyexpo jest europejską agencją gamingową, która powstała w 2013 roku. Firma współpracuje z „CD-Action” już od 2014 roku, kiedy to była odpowiedzialna za organizację 18 urodzin magazynu we wrocławskiej Hali Stulecia.