Przegląd Sportowy Onet z formatami z okazji EURO 2024

  • Magazyny
  • Onet
Autor: rafs

Onet i Przegląd Sportowy zaprezentowały swoje formaty z okazji turnieju EURO 2024 w Niemczech.

14 czerwca rozpoczyna się turniej o mistrzostwo Europy w piłce nożnej. Przegląd Sportowy Onet przygotował 6 formatów redakcyjnych. Pięć z nich będzie produkcjami wideo, a jeden będzie formatem tekstowym przygotowywanym z pomocą sztucznej inteligencji.

Pierwszy z formatów – Misja Euro – codzienny program poświęcony wydarzeniom na turnieju zadebiutuje 14 czerwca. W studiu będą się pojawiać zaproszeni goście: reprezentanci Polski i eksperci piłkarscy. Prowadzący (w tym gronie m.in.: Radosław Majdan, Łukasz Olkowicz i Jarosław Koliński) będą też łączyć się z korespondentami Przeglądu Sportowego Onet na turnieju: Dariuszem Dobkiem i Maciejem Kaliszukiem.

Innymi formatami będą między innymi Studio meczowe (przy meczach reprezentacji Polski), „Korespondencja na żywo” (autorskie krótkie wideo w pionie opisujące wydarzenia na turniej), „Komentarz na żywo”  (komentarz najważniejszych spotkań turnieju)

Euro 2024 pojawiać się będzie także w programie Onet Rano. W trakcie turnieju dziennikarze sportowi RASP będą się pojawiać w porannym programie Onetu i krótko opowiadać o najważniejszych wydarzeniach z niemieckich boisk. Piłkarskie emocje zaczynamy już 2 czerwca, wraz z początkiem zgrupowania polskiej kadry. Bądźcie z nami od początku do końca turnieju!zapowiada Kamil Wolnicki, redaktor naczelny Przeglądu Sportowego Onet.

Onet przygotuje także z pomocą sztucznej inteligencji format, w ramach którego dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet oraz AI próbują wytypować przebieg nadchodzącego spotkania.

Skarb Kibica z Przeglądem Sportowym

Już 31 maja do punktów sprzedaży trafił album „Historia mistrzostw Europy”. Na 108 stronach szczegółowo opisano wszystkie dotychczasowe 16 turniejów. Cena albumu 24,90 zł. 10 czerwca wraz z gazetą do kupienia będzie terminarz ścienny. 14 czerwca z „Przeglądem Sportowym” będzie Skarb Kibica EURO 2024. Ten przewodnik po turnieju w Niemczech będzie liczył 180 stron. Od 14 czerwca zmieni się także szata graficzna gazety. Większość czołówkowych artykułów będzie pochodziło od korespondentów Przeglądu Sportowego ten turniej – Roberta Błońskiego i Macieja Szmigielskiego.