Zmiany w RASP. Grupowe zwolnienia, Przegląd Sportowy od 2023 roku dwa razy w tygodniu

  • Internet
  • Prasa
  • Dzienniki
  • Magazyny
  • Onet
Autor: rafs

W związku z rosnącymi cenami, Ringier Axel Springer Polska podjął działania w reakcji na postępujące spowolnienie rynku.

Jedną z decyzji jest rezygnacja od 2023 roku z wydawania papierowych gazet „Auto Świat”. Spółka chce postawić na rozwój portalu internetowego. RASP ogranicza także wydawanie papierowego „Przeglądu Sportowego”. Od nowego roku najstarszy dziennik sportowy w Polsce będzie wydawany tylko w poniedziałki i piątki.  Od lipca 2022 roku gazetę zaczęto wydawać nie 6, a 5 razy w tygodniu. Spółka zamknie także portale Literia.pl i VOD.pl.

Zbiorowe zwolnienia w RASP – co dalej?

​Ringier Axel Springer Polska podjął decyzję o redukcji zatrudnienia też w innych obszarach firmy. Redukcja będzie dotyczyła w sumie 8% pracowników firmy. Spółka ma przystąpić do konsultacji ze związkami zawodowymi. Zgodnie z prawem pracy, rozmowy będą trwały do 20 dni.​ Aby wesprzeć osoby najbardziej dotknięte drastycznym wzrostem cen, Zarząd Ringier Axel Springer Polska podjął decyzję o przyznaniu jednorazowego wsparcia finansowego pracownikom otrzymującym miesięczne wynagrodzenie niższe niż średnia krajowa.​ Wszystko ma być omówione z pracownikami, czego spółka nie będzie komentować.