Silver TV, TVC Nostalgia i Tele Rozrywka walczą o miejsce w MUX1

  • Telewizja
  • Tylko u nas
Autor: mbog

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ogłosił listę podmiotów ubiegających się o rozpowszechnianie kanału w naziemnej telewizji cyfrowej. Trzy z dziewięciu wniosków dotyczą kanałów z grupy medialnej MWE Networks.

10 listopada w Monitorze Polski pojawiło się Ogłoszenie Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dotyczące możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego na multipleksie pierwszym, w miejscu ATM Rozrywka TV. Stacja ma mieć charakter uniwersalny lub wyspecjalizowany i nadawać przez 24 godziny na dobę.

Jednym z kanałów telewizyjnych biorących udział w konkursie jest Silver TV. Stacja ta ma być dedykowana osobom 50+.

Silver TV to moim zdaniem najlepszy możliwy pomysł na MUX1. Telewizję, szczególnie tę dostępną naziemnie z tradycyjnej anteny, oglądają głównie osoby starsze, lecz w ofercie DVB-T i w ogóle w polskiej telewizji, brakuje kanału dedykowanego seniorom – informuje Michał Winnicki. – Inspiracją do stworzenia Silver TV była książka „Marketing generacji Silver”, a także moje własne obserwacje, gdyż jestem synem emerytów. Kanały adresowane do widzów 50+ powstały już m.in. w Czechach (CT3) oraz Niemczech (SAT1 Gold) i cieszą się tam dużym zainteresowaniem. Polska telewizja goni za młodym widzem w wieku 16-49 lat, ale to dawno nieaktualna grupa docelowa. Telewizji wierni są widzowie starsi i w końcu dla nich trzeba stworzyć dedykowany im tematyczny kanał telewizyjny.

Spółka MWE Broadcast złożyła wniosek o udzielenie koncesji dla TVC Nostalgia. Na antenie stacji prezentowane będą kultowe produkcje filmowe, telewizyjne oraz muzyczne z dawnych lat. Kanał według twórcy ma łączyć różne pokolenia i ma być odpowiedni dla młodszego i starszego widza.

Natomiast firma MWE Teleport chciałaby nadawać w multipleksie 1 stację filmowo-rozrywkową – Tele Rozrywka.

Tele Rozrywka to stacja konkurencyjna wobec ATM Rozrywka TV, która miała to miejsce na MUX 1. Wierzymy, że nasz pomysł na filmowo-rozrywkową stację telewizyjną będzie bardziej atrakcyjny dla widza poprzez zapewnienie dużo większej ilości premier. Nie chcemy robić kolejnego kanału telewizyjnego zalanego powtórkami z innych anten dostępnych w polskim DVB-T – mówi Michał Winnicki.

Michał Winnicki zapewnia, że – w przypadku wygranej – stacja wystartuje natychmiast po wygaśnięciu koncesji ATM Rozrywka TV czyli pod koniec lutego.

Jako nadawca wielu kablowo-satelitarnych tematycznych programów telewizyjnych posiadamy niezbędne zaplecze do nadawania ogólnopolskiego programu telewizyjnego na MUX1 i jesteśmy gotowi do uruchomienia każdego z tych programów niezwłocznie po wygaśnięciu koncesji na ATM Rozrywka TV, zatem zapewniamy płynne wykorzystanie slotu – dodaje Michał Winnicki.

W portfolio kanałów powiązanych z Michałem Winnickim znajdują się telewizje Nuta TV, Power TV, Gold TV (partnerstwo techniczne), Top Kids, Junior Music, Adventure TV, Filmax, Ultra TV, TVC, Home TV i Super TV. Ponadto spółki związane z Michałem Winnickim są operatorami wybranych multipleksów lokalnych, m.in. MUX L3, MUX L4 i MUX L7, a także testowego multipleksu w Szczecinie.