Wystartowały telewizje TVC i Home TV

  • Telewizja
Autor: mbog

We wtorek, 1 grudnia ruszyły nowe stacje telewizyjne – TVC i Home TV. Należą one do portfolio kanałów powiązanych z Michałem Winnickim.

TVC jest stacją skierowaną do widzów centralnej Polski. W ramówce znalazło się pasmo informacyjne „Info TVC”, które jest przygotowywane przez redakcję w Bełchatowie i jest emitowane dwa razy dziennie. Ponadto na antenie stacji pojawia się program „Kabaretowy szał” – skecze najpopularniejszych polskich kabaretów. Wieczorem widzowie stacji mogą obejrzeć filmy, a w nocy posłuchać „Śląskich szlagierów”.

Stacja TVC zastąpiła Niezależną Telewizję Lokalną Radomsko (NTL Radomsko). Nadawcą kanału jest spółka MWE Broadcast Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie. TVC jest dostępne w wybranych multipleksach lokalnych telewizji naziemnej, w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych.

Natomiast w ramówce Home TV znajdują się programy związane z wnętrzami, remontami, metamorfozami domów i ogrodnictwem. Kanał oferuje widzom również serie dokumentalne, m.in. na temat rozwijającego się rynku nieruchomości oraz program kulinarny „Dzika kuchnia”.

Kanał nadaje na pozycji dotychczas zarezerwowanej dla TVR w sieciach kablowych, na Platformie Canal+ i Orange TV oraz w wybranych lokalnych multipleksach. Właścicielem stacji jest MWE Media Sp. z o.o.

Ogród bez tajemnic
W ramówce stacji znalazł się m.in. program znany z anteny TVR – „Ogród bez tajemnic” – fot. Home TV

W portfolio kanałów powiązanych z Michałem Winnickim znajdują się również telewizje Nuta TV, Power TV, Gold TV (partnerstwo techniczne), Top Kids, Junior Music, Adventure TV, Ultra TV i Super TV. Ponadto spółki związane z Michałem Winnickim są operatorami wybranych multipleksów lokalnych, m.in. MUX L3, MUX L4 i MUX L7, a także testowego multipleksu w Szczecinie.