Home TV zamiast TVR, TVC w miejsce NTL Radomsko. Zmiany w portfolio kanałów Michała Winnickiego

  • Telewizja
Autor: mbog

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę na zmianę nazw kanałów TVR oraz Niezależnej Telewizji Lokalnej Radomsko. Home TV będzie prezentował programy o wnętrzach i ogrodach. Natomiast TVC według zapewnień nadawcy będzie regionalną stacją dla centralnej Polski.

Home TV

Kanał Home TV będzie nadawał na dotychczasowej koncesji TVR. Kanał dostępny jest na platformach satelitarnych, sieciach kablowych, a także w wybranych multipleksach lokalnych. W ramówce nowej stacji znajdą się przede wszystkim programy związane z wnętrzami, remontami, metamorfozami domów i ogrodnictwem. Nie zabraknie również poradników oraz serii dokumentalnych.

Spółka MWE Media podała, że nazwa TVR odnosiła się jeszcze do czasów dawnej Telewizji Rolniczej, ale w obecnych czasach izolacji i epidemii koronawirusa dużo bardziej charakter programu oddawać będzie nazwa Home TV, odnosząca się do przebywania w domu. Wnioskodawca zakłada, iż nowa nazwa przyczyni się do wzrostu popularności i oglądalności programu w aktualnych, trudniejszych czasach – można przeczytać w uzasadnieniu decyzji KRRiT.

Z informacji portalu Satkurier.pl wynika, że kanał Home TV ruszy 1 grudnia. Za sprzedaż czasu reklamowego, tak jak dotychczas, będzie odpowiadało Biuro Reklamy TVP. Właścicielem stacji jest MWE Media Sp. z o.o.

TVC

Zmiany również w telewizji NTL Radomsko. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę na zmianę nazwy na TVC. Zapisy koncesyjne pozostały bez zmian. Codziennie przez co najmniej godzinę na antenie stacji muszą być emitowane premierowe programy poświęcone tematyce lokalnej dotyczącej społeczności objętej zasięgiem nadawania programu.

W dzisiejszych czasach dominacji Internetu oraz mediów społecznościowych dużo bardziej charakter programu oddawać będzie krótka i chwytliwa nazwa TVC, nawiązująca do nowego sloganu Telewizji z Centrum Polski i Centrum Województwa Łódzkiego, czyli obszaru nadawania programu poprzez nadajniki MUX L3 – informuje nadawca w uzasadnieniu wniosku dla KRRiT.

Nadawcą kanału jest MWE Broadcast Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie. Właścicielem NTL Radomsko do 2019 roku był TVN Grupa Discovery.

Michał Winnicki Entertainment

W portfolio kanałów powiązanych z Michałem Winnickim znajdują się także telewizje muzyczne Nuta TV, Power TV i Gold TV (partnerstwo techniczne), a także z audycjami dla dzieci Top Kids i Junior Music oraz programami dokumentalnymi – Adventure TV. W lutym 2019 roku wystartowała telewizja w natywnej rozdzielczości 4K – Ultra TV 4K. Natomiast 1 sierpnia został uruchomiony kanał telezakupowy Super TV. Ponadto spółki związane z Michałem Winnickim są operatorami wybranych multipleksów lokalnych, m.in. MUX L3, MUX L4 i MUX L7, a także testowego multipleksu w Szczecinie..