Ruszył serwis Onet Ukraina

  • Internet
  • Onet
Autor: rafs

Kilka dni po uruchomieniu Strefy Ukraińskiej na stronie głównej Onet.pl, serwis rusza z portalem Onet Ukraina.

Pod adresem www.ukraina.onet.pl ukraińskojęzyczni użytkownicy zyskują dostęp do poczty elektronicznej i ogłoszeń, do dwudziestoczterogodzinnej relacji na żywo a także do artykułów o aktualnej sytuacji w Ukrainie i na granicy polsko-ukraińskiej.

W serwisie Onet Ukraina publikowane są newsy z Ukrainy i Polski, komentarze i niezbędne informacje dla Ukraińców przybywających do Polski. Ponadto kilka razy w ciągu dnia są publikowane aktualizowane mapy, które pokazują najnowsze ruchy i miejsca ataków rosyjskich wojsk. Wszystkie treści są dostępne w języku ukraińskim.

Pierwszą ofiarą wojny jest zawsze informacja. Staramy się wypełnić tę lukę. Chcemy, żeby Ukraińcy, którzy uciekli do Polski, czuli się tu bezpiecznie, a to wymaga, żeby mieli dostęp w swoim języku do wiarygodnych informacji na temat tego, co dzieje się w Ukrainie — mówi Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onetu.

fot. Onet

Współpraca z ukraińskimi dziennikarzami i serwisami

Redakcję serwisu Onet Ukraina tworzą nie tylko polscy dziennikarze z redakcji Onetu, Business Insidera, Medonetu, Auto Świata, Komputer Świat, Ofeminin, Noizz. Tworzą też ukraińscy dziennikarze, którzy zgodzili się na współpracę. Niektórzy z nich zgłosili się sami, kiedy usłyszeli, że taki serwis powstaje. Redakcja Onetu już współpracuje z grupą 15 tłumaczy języka ukraińskiego oraz trzema serwisami ukraińskojęzycznymi: Nasze Słowo, UA in Kraków oraz PolUkr. Właściciel poinformował, że trwają zaawansowane rozmowy z kolejnymi partnerskimi serwisami ukraińskojęzycznymi, których treści będą publikowane w serwisie Onet Ukraina. Wszystkie treści będą pojawiały się również na uruchomionych kanałach social media, na Twitterze oraz Facebooku.