Ruszyła Podcastowa Akademia Onet Audio i Konkursu „Podcast Roku”

  • Internet
  • Onet
Autor: rafs

Onet ruszył z Podcastową Akademią Onet Audio i Konkursu „Podcast Roku”.

Pierwsza edycja jest skierowana do licealistów w całym kraju.  Ma pomóc w rozwoju kompetencji oraz wprowadzić kolejne pokolenie debiutantów w profesjonalne dziennikarstwo. Spotkania są darmowe.

Hasło Onet Audio „Posłuchaj najlepszego dziennikarstwa”, to nie tylko obietnica najwyższej jakości, ale także zobowiązanie. Podczas zajęć w Podcastowej Akademii chcemy przekazać młodym Twórcom to, co najważniejsze w tworzeniu treści audio i pokazać, jaka odpowiedzialność stoi przed tymi, którzy chcą zadebiutować w dziennikarstwie mówi Sabina Lipska, dyrektor video i audio w Ringier Axel Springer Polska.

Tata, przez 40 lat pracy wprowadzał w zawód kolejne pokolenia debiutantów w profesjonalne dziennikarstwo, uczył dziennikarstwa na wyższych uczelniach, ale też opowiadał o mediach licealistom. Podcastowa Akademia pomoże najmłodszym Twórcom w rozwoju kompetencji i wierzę, że jej laureaci wkrótce będą startować w Konkursie Podcast Rokudeklaruje Tomasz Majka jeden z inicjatorów Podcast Roku, syn patrona Konkursu.

W czym pomoże Podcastowa Akademia Onet Audio?

Podcastowa Akademia Onet Audio ma wyposażyć uczestników w umiejętności, które pozwolą im na wymyślanie, nagrywanie oraz publikację interesujących i dobrych jakościowo podcastów. Uczniowie dowiedzą się, jak zacząć nagrywać swój podcast, jakie pomysły mają największą szansę na sukces, od czego zacząć, a także jaki wybrać sprzęt.  Pierwsza edycja to będzie 7 bezpłatnych wykładów połączonych z ćwiczeniami i spotkaniami z twórcami i producentami podcastów Onet Audio. Każde potrwa godzinę. W ramach akademii uczestnicy spotkają się m.in. z Andrzejem Stankiewiczem, jednym z twórców podcastu „Stan Wyjątkowy”. Doświadczeni dziennikarze opowiedzą o najważniejszych elementach tworzenia jakościowych podcastów.

Jak zarejestrować się do Podcastowej Akademii Onet Audio?

Aby zarejestrować się, należy wejść na stronę Konkursu Podcast Roku. Tam można znaleźć formularz zgłoszeniowy, gdzie trzeba podać oprócz imienia i nazwiska także wiek, szkołę i powód uczestnictwa w akademii. Na stronie można również przeczytać tematykę wykładów w ramach Podcastowej Akademii Onet Rano.