Ruszyło połączone BBC News [WIDEO]

  • Telewizja
Autor: rafs

BBC dokonało zmian w strukturze kanałów informacyjnych.

W poniedziałek, 3 kwietnia przestały istnieć BBC World News i nadawane tylko w Wielkiej Brytanii BBC News. Zamiast nich powstał jeden, wspólny kanał światowy BBC News. Zmiany zapowiadano od wielu miesięcy, a w lutym przedstawiono skład prezenterów kanału. Transmisja stacji jest rozszczepiana na wejścia i programy emitowane tylko na Wyspach, Wśród nich są BBC Breakfast, a także wydania programów informacyjnych o 13:00, 18:00 i 22:00 czasu w Londynie. Brytyjscy widzowie zobaczą ponadto program radiowy dziennikarki Nicky Campbell.

W przekazie na Wielką Brytanię nie będą ponadto nadawane reklamy, czy spoty sponsorskie. Te są emitowane w ramach przerw w przekazie światowym. Kolejną różnicą jest emisja zegara w prawym dolnym rogu ekranu. On jest nadawany w wersji brytyjskiej, podczas gdy w światowej go nie ma. Podobnie było w przypadku BBC World News.

Podczas dnia i wieczorem czasu brytyjskiego emisja ma być prowadzona ze studia w Londynie, natomiast w nocy będzie ona dzielona między studia w Waszyngtonie i Singapurze. Według komunikatu spółki, zmiany będą wprowadzane stopniowo, a ich pełny efekt będzie widoczny w ciągu następnych miesięcy.

fot. BBC News [World]

Gdzie oglądać BBC News w Polsce?

W Polsce kanał BBC News zastąpił BBC World News dostępny w ofertach kablówek czy też platform cyfrowych. W Polsat Box jest na pozycji 931, natomiast w Platformie Canal+ na kanale 266. Stacja jest emitowana w formie niekodowanej na satelicie Hot Bird.