Urszula Grabowska

Ruszyły zdjęcia do nowego sezonu serialu „Stulecie Winnych”

mbog

Wystartowały zdjęcia do kolejnego sezonu serialu „Stulecie winnych”. Trzecia seria obejmuje lata 1956-1976. Do obsady produkcji dołączają Urszula Grabowska i Magdalena Walach.

W trzeciej odsłonie losów rodziny Winnych z podwarszawskiego Brwinowa do głosu dochodzi nowe pokolenie. Sezon rozpocznie się od przygotowań do ślubu Stanisława i Andzi. Jednak akcja serialu będzie się toczyła wokół perypetii życiowych bliźniaczek Kasi i Basi, a także Ewy i małego Michała. Ich sukcesy i porażki obserwować będą zatroskani rodzice – Mania i Ryszard oraz Ania i Michał.

Codzienne życie w trudnych czasach powojennych, umacniająca się władza ludowa, problemy z zaopatrzeniem i absurdy socjalizmu, dotykają rodzinę Winnych. Jednak pomimo tego próbują żyć normalnie, budują nowe domy, witają na świecie dzieci, żegnają bliskich. Wielka historia i tym razem nie ominie Brwinowa. Bohaterowie będą świadkami i uczestnikami odwilży październikowej w 1956 roku, strajków studenckich w marcu 1968 roku, wydarzeń w stoczni Gdańskiej w 1970 r. i w Ursusie w 1956 r. Niektórzy z nich zapłacą najwyższą cenę za pragnienie życia w wolnym kraju.

W trzecim sezonie wystąpią aktorzy znani z poprzednich odcinków: Jan Wieczorkowski, Arkadiusz Janiczek, Katarzyna Kwiatkowska, Barbara Wypych, Patryk Szwichtenberg, Piotr Rogucki, Stefan Pawłowski, Mateusz Janicki i Lesław Żurek. W rolach Ani i Mani widzowie zobaczą nowe aktorki – Urszulę Grabowską oraz Magdalenę Walach.

Za scenariusz na podstawie sagi Ałbeny Grabowskiej odpowiada zespół pod kierunkiem Ilony Łepkowskiej. Serial na zlecenie Telewizji Polskiej produkuje Endemol Shine Polska.