Serial animowany „Kacperiada” we wrześniu w TVP ABC

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

TVP ABC pokaże serial warszawskiego studia animacji Human Ark – „Kacperiada”. Serial dotychczas emitowany był na kanałach NC+, a także na dużym ekranie – w kinach podczas Festiwalu Kino Dzieci.

„Kacperiada” to współczesna obyczajowa komedia familijna inspirowana opowiadaniami Grzegorza Kasdepke, pełna absurdalnego humoru. Opowiada o pozornie zwyczajnej rodzinie, której codzienne życie wypełnione jest szaleństwami. To ciepły serial dla dzieci z optymistycznym przesłaniem, propagującym pozytywne wartości.

Głównymi bohaterami są rozpoczynający właśnie szkolną naukę Kacper i Ada. Poszukują oni wspólnie odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące przyjaźni, szczerości, lojalności. Uczą się, jak radzić sobie z emocjami, np. z zazdrością, rozczarowaniem. Próbują zrozumieć bardzo dziwny, a zarazem fascynujący świat dorosłych. Każdy odcinek w ciepły i zabawny sposób porusza ważne tematy.

Wierzymy, że zrobiliśmy coś mądrego i przyjemnego, co nie zestarzeje się zbyt szybko. Polska animacja dla dzieci od kilku lat ożywa po dość długim okresie stagnacji i cieszymy się, że jesteśmy częścią tego procesu. „Kacperiadę” stworzyli jedni z bardziej cenionych polskich twórców filmu animowanego i komiksu, do tego znakomita obsada aktorska i muzyka Szymona Wysockiego dają naprawdę znakomity obraz, gwarantujący rozrywkę dla całej rodziny – powiedzieli twórcy serialu z Human Ark.

Jako nadawca publiczny TVP ABC stara się reagować na wszelkie polskie nowości dostępne na rynku telewizyjnym. Z racji tego, że produkcja animacji w naszym kraju nie jest zbyt imponująca, bardzo chętnie dajemy naszym widzom możliwość kontaktu z wszelkimi nowościami. Serial „Kacperiada” wykracza nieco poza grupę docelową do jakiej kierujemy nasz program, jednak patrzymy z nadzieją na jego obecność na antenie TVP ABC i przyciągnięcie nieco starszych odbiorców. Stąd też późniejsza pora emisji – poinformował Krzysztof Mielańczuk, Kierownik Redakcji, Repertuaru Dziecięcego.

Głosu postaciom użyczyli Matylda Damięcka, Marcin Hycnar, Monika Pikuła, Agnieszka Mrozińska, Dominika Sell, Katarzyna Kwiatkowska, Grzegorz Pawlak, Jarosław Domin, Tomasz Grochoczyński.

Serial animowany „Kacperiada” można oglądać codziennie o godzinie 20:25 w TVP ABC. Powstało 13 odcinków animacji.