Serial BBC – „World on Fire” jesienią w Epic Drama. Kulesza, Kot i Szyc w obsadzie

  • Telewizja
Autor: mbog

Spółka Viasat World zakupiła prawa do emisji serialu powstałego na zlecenie BBC One – „World on Fire”. Produkcja opowiada o początkach II wojny światowej, widzianych oczami zwykłych ludzi, żyjących w różnych regionach objętych globalnym konfliktem.

„World on Fire” jest opowieścią o bohaterach, którzy wbrew swej woli zostali uwikłani w największą tragedię XX wieku. Od Harry’ego, młodego brytyjskiego tłumacza, który negocjuje z nazistami w Warszawie, próbując przemycić swoją polską kochankę Kasię za granice kraju; po czekającą na Harry’ego w domu Lois, młodą pracownicę fabryki w Manchesterze, która wykorzysta wszystkie możliwości, jakie da jej wojna, by odmienić swój los. Bohaterką serialu jest również Nancy, amerykańska korespondentka wojenna uzależniona od ryzyka i adrenaliny, a także rodzina Rosslerów z Berlina, którzy martwią się o swojego syna żołnierza i zrobią wszystko, by ochronić niepełnosprawną córkę przed represjami nazistowskiego reżimu.

„World on Fire” należy do tych produkcji z kategorii premium, które są uwielbiane przez widownię kanału Epic Drama. Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że udało nam się wykupić prawa do emisji tej niezwykłej produkcji. Ta opowiedziana z pasją historia zwykłych ludzi ma w sobie wszystkie niezbędne elementy dobrego serialu: szlachetność i przemoc, odwagę i strach, miłość i stratę, nadzieję i marzenia. Dodatkowym atutem są lokalne wątki i międzynarodowa obsada. Tego typu produkcje cieszą się niezwykłą popularnością wśród widzów Epic Drama. Jesteśmy przekonani, że nasi widzowie pokochają bohaterów „World on Fire” i z z zapałem będą śledzić ich losy od momentu, gdy serial trafi na antenę w całej Europie Środkowo-Wschodniej tej jesieni – powiedziała Karin Heijink, VP Pay-TV Products and Channels w Viasat World.

W serialu zagrały m.in. Helen Hunt i Lesley Manville. Widzowie Epic Drama zobaczą również polskich aktorów: Zofię Wichłacz, Tomasza Kota, Agatę Kuleszę, Borysa Szyca, Radosława Kaima i Tomasza Ziętka.

World on Fire
„World on Fire” – fot. Viasat World

Pierwszy sezon składa się z siedmiu godzinnych odcinków i opowiada o pierwszym roku wojny, poczynając od inwazji Niemiec na Polskę we wrześniu 1939 r., a kończąc na Bitwie o Anglię.