Serial dokumentalny z okazji 70 lat panowania Królowej Elżbiety II dostępny w serwisie CANAL+ online

  • Internet
  • Serwisy wideo
Autor: rafs

70 lat temu zaledwie 25-letnia Elżbieta niespodziewanie zasiadła na tronie Imperium Brytyjskiego. Z okazji obchodów platynowego jubileuszu Królowej serwis CANAL+ online zaprasza na 9-odcinkowy serial dokumentalny „Królowa Elżbieta II”.

Z okazji obchodów platynowego jubileuszu Elżbiety II, na Wyspach Brytyjskich zaplanowano królewskie atrakcje. W czwartek 02.06 przez centrum Londynu przemaszerowała uroczysta parada z przeglądem wojsk. W piątek członkowie rodziny królewskiej wezmą udział w mszy dziękczynnej za Królową. Z kolei w sobotę odbędzie się Platynowe Przyjęcie w Pałacu Buckingham. Na nim wystąpią między innymi zespół Queen z Adamem Lambertem i Rod Stewart. W niedzielę w całym kraju zaplanowano prawie 85 tysięcy Wielkich Lunchów Jubileuszowych. Podczas nich Brytyjczycy będą mogli wspólnie świętować 70 lat panowania Królowej.

Przez siedem dekad rządów Elżbieta II spotykała się ze światowymi przywódcami, wysłuchiwała sprawozdań kilkunastu premierów i obserwowała najważniejsze wydarzenia z historii świata i Europy. Pochowała swoją matkę, siostrę i uwielbianą synową. Królowa musiała zmierzyć się z rodzinnymi skandalami, gwałtownym spadkiem popularności oraz kwestionowaniem zasadności dalszego istnienia monarchii. Ostatecznie Elżbieta II wciąż tryumfuje i cieszy się statusem majestatycznej ikony Wielkiej Brytanii.

Dokument o Elżbiecie II w CANAL+ online

Aby lepiej poznać historię panowania Królowej w serwisie CANAL+ online można obejrzeć wszystkie odcinki serialu dokumentalnego poświęconego najdłużej panującej władczyni w historii. 9-odcinkowy serial dokumentalny „Królowa Elżbieta II” to szczegółowy portret Królowej. Opatrzono go komentarzami historyków, materiałami archiwalnymi oraz wypowiedziami jej przyjaciół i doradców. Z serii widzowie dowiedzą się, jak wyglądało dzieciństwo Królowej, jak przygotowywano ją do objęcia tronu. Zostaną przedstawione także konsekwencje przemówienia zaledwie 14-letniej Księżniczki skierowanego do dzieci podczas II Wojny Światowej. Zostanie również przedstawiona odpowiedź na pytanie, dlaczego Elżbieta początkowo nie zgadzała się, żeby przebieg koronacji rejestrowały kamery.

Dzięki wyodrębnieniu najważniejszych wydarzeń z 70- letniego okresu panowania Królowej Elżbiety II dokument o jej życiu to dawka historycznych faktów i portret kobiety, która stała się ikoną Wielkiej Brytanii. Serial dokumentalny skłania do refleksji nad tym w jaki sposób Elżbiecie II udało się utrzymać znaczenie monarchii pomimo transformacji świata.