Lab

Serial kryminalny „Lab” od lutego w telewizji TVN

mbog

Trwają zdjęcia do najnowszej produkcji TVN – codziennego serialu kryminalnego „Lab”. Produkcję będzie można oglądać w wiosennej ramówce stacji.

Każdy odcinek serialu przestawia śledztwo w innej sprawie: tajemnicze morderstwo, zaginięcie młodych dziewczyn, porwanie dziecka, handel ludźmi. Widzowie zobaczą kolejne etapy śledztwa: od miejsca zbrodni, odnalezienia zwłok, do prosektorium, laboratorium i sali przesłuchań.

Tytułowy Lab to najnowocześniejsze laboratorium kryminalistyczne w Polsce, które dzięki specjalistycznemu sprzętowi i wyjątkowemu zespołowi laborantów potrafi wytropić najmniejsze ślady zbrodni. We współpracy z zespołem policjantów wspólnie rozwiązują zawikłane zagadki kryminalne, odnajdują ofiary, demaskują sprawców. Dzięki zaangażowaniu śledczych oraz wykorzystaniu zaawansowanych badań żadna zagadka nie pozostanie bez odpowiedzi, a prawda ujrzy światło dzienne.

Labem kieruje profesjonalna inspektor Maria Szajner. Jednym z głównych śledczych jest indywidualista i samotnik Kuba Rawicz. Mężczyzna, choć jest znakomitym policjantem, skrywa tajemnicę, która gnębi go od dzieciństwa. Doświadczona komisarz Klaudia Traczyk będzie próbowała łączyć obowiązki zawodowe z życiem prywatnym. Małżeństwo Pawła i Brygidy mierzyć się będzie z ambicjami żony oraz przeszłością szefa laborantów. W Labie pracuje bowiem była narzeczona Pawła, idealna pod każdym względem specjalistka balistyki, Iga. Nie zabraknie również w serialu barwnych postaci: laboranta Kacpra czy komisarza Wilczewskiego, którego aspiracje sięgają znacznie dalej niż zastępowanie szefowej.

Lab
fot. TVN

Życie prywatne bohaterów toczy się równolegle do prowadzonych śledztw. Policjanci i technicy to postaci z krwi i kości, którymi targają różne uczucia i emocje, wpływające także na ich pracę. Próbują ułożyć swoje życie prywatne oraz dać z siebie wszystko w życiu zawodowym.

Zdjęcia do „Labu” powstają w Krakowie, jego głównym scenarzystą jest Hanna Niemiec, reżyserem formatującym Marcin Głowacki, a producentem Krystyna Lasoń.

Serial będzie emitowany od poniedziałku do piątku o godzinie 17:00 w telewizji TVN, od 15 lutego.