Serial „Minuta Ciszy” od września w Canal+. W roli głównej Robert Więckiewicz

  • Telewizja
  • Canal+
  • Serwisy wideo
Autor: rafs

9 września w Canal+ oraz w ich usługach streamingowych będzie miała miejsce premiera pierwszego polskiego serialu o branży pogrzebowej – „Minuta Ciszy”. W roli głównej wystąpi Robert Więckiewicz.

Oś fabuły komediodramatu wyreżyserowanego przez Jacka Lusińskiego („Śubuk”, „Carte Blanche”) opiera się o postać Mietka Zasady (Robert Więckiewicz), listonosza z małego miasteczka, który nie może doczekać się przejścia na emeryturę. Jego pełne codziennych trudów, ale dość spokojne życie odmienia niespodziewana, samobójcza śmierć przyjaciela, Czesława Majora (Mieczysław Zbrojewicz). Po odmowie pochówku ze strony jedynego domu pogrzebowego w okolicy bohater postanawia sam założyć firmę pogrzebową, aby odprawić przyjaciela w ostatnią drogę. Przy wsparciu córki zmarłego (Karolina Bruchnicka) oraz swojej niepełnosprawnej żony (Aleksandra Konieczna), wchodzi w konflikt z lokalnym monopolistą, Jackiem Wiecznym (Piotr Rogucki).

Kiedy producent Leszek Bodzak zarysował mi delikatnie fabułę serialu Minuta Ciszy, poczułem, że to może być strzał w dziesiątkę. Gdy przeczytałem już scenariusze wszystkich odcinków, zakochałem się w tej historii i w bohaterach. Dodatkowo spodobało mi się, ze mój bohater to taki spokojny, z pozoru niczym się niewyróżniający „zwykły” człowiek, który jak się okaże, kryje w sobie tajemnicę mówi Robert Więckiewicz, odtwórca roli Mietka Zasady

Szczególną uwagę należy zwrócić na chemię, pomiędzy odtwórcami głównych ról męskich – Robertem Więckiewiczem a Piotrem Roguckim. Skonfliktowani mężczyźni w trakcie wydarzeń w serialu posuną się do różnych metod, aby uratować swój biznes.

Rola Jacka Wiecznego wydawała mi się intrygująca i „uszyta” pode mnie, już na poziomie czytania scenariusza. Dodatkowo reżyser, Jacek Lusiński widział potencjał na dodatkowy rozwój tej postaci. Kłopot pojawił się dopiero kiedy dowiedziałem się, że w pierwszych odcinkach będę musiał „zdominować” Roberta Więckiewicza. Pomyślałem sobie oczywiście, że to realne… Dopóki nie spotkaliśmy się na planie. Starcie obu charakterów to duże wyzwanie, ale moim zdaniem wyszliśmy z niego zwycięsko. My, aktorzy. Co innego nasi bohaterowie…mówi Piotr Rogucki, odtwórca roli Jacka Wiecznego

O autorach serialu „Minuta Ciszy”

„Minuta Ciszy” to sześcioodcinkowy serial wyreżyserowany przez Jacka Lusińskiego (będącego również pomysłodawcą formatu). On wraz z Szymonem Augustyniakiem jest odpowiedzialny za scenariusz. Na ekranie zobaczymy m.in. Roberta Więckiewicza, Piotra Roguckiego, Karolinę Bruchnicką, Aleksandrę Konieczną, Aleksandrę Popławską, Adama Bobika, Mirosława Zbrojewicza, Martę Ścisłowicz, Tomasza Drabka i Wojciecha Skibińskiego. Producentem wykonawczym serialu jest AURUM FILM – Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham. Zdjęcia wykonał Witold Płóciennik. Kierownik produkcji to Jarosław Jakubiec. Scenografami serialu są Karina Baran, Magdalena Marszałek, Włodzimierz Szyrle, za kostiumy odpowiadała Małgorzata Zacharska, a charakteryzacją zajął się Marcin Rodak. Muzykę do serialu stworzył Paweł Lucewicz.

Premiera serialu 9 września w CANAL+ online oraz o 21:00 na antenie CANAL+ Premium.