Serial obyczajowy „Dzień za dniem” od maja w Warner TV

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

Już 4 maja stacja Warner TV rozpocznie emisję serialu „Dzień za dniem”. Produkcja opowiada o pozornie zwykłej amerykańskiej rodzinie.

Główni bohaterowie serialu „Dzień za dniem” to rodzina Thatcherów. Tata, Andrew, jest właścicielem restauracji. Mama, Elizabeth, była aktorką i piosenkarką. Razem wychowują córkę Beccę, syna Corky’ego i pasierbicę Andrew –Paige. Mierzą się z różnymi trudnościami tak jak inne rodziny, ale mają dodatkowe wyzwania: Corky jest osobą z zespołem Downa, a Becca w pewnym momencie wiąże się z chorym na AIDS Jessem. Cała trójka próbuje poruszać się po świecie codziennych spraw i funkcjonować w szkolnej rzeczywistości. Losy tej rodziny przybliżają widzom problemy różnych grup.

Corky chce odnaleźć się w społeczności innych dzieciaków z liceum: nie jest mu łatwo, bo koledzy i koleżanki nie zawsze są pozytywnie nastawieni do młodego Thatchera. Twórcy nie pokazują losów bohatera w sposób cukierkowy, prezentując jego gafy i niezręczne sytuacje, ale tym samym skupiając się na człowieczeństwie postaci. Sam aktor Chris Burke, odtwórca roli Corky’ego, ma zespół Downa i ówcześnie był jedną z niewielu osób z tym zespołem, które zostały postacią telewizyjną.

Problemy Jesse

Niemniej istotny był obraz Jessego, chłopaka Becci. Zmagania bohatera z AIDS dotyczyły nie tylko jego samego, ale także zmartwienia o komfort dziewczyny. Jest to dramatyczny związek pełen wzlotów i upadków. Codzienne życie ukazano z dużą dozą realności, co pozwala widzom „Dnia za dniem” sympatyzować z Thatcherami, przeżywając zmagania niemal u boku bohaterów.

Te codzienne sytuacje są jednak okraszone humorem, a serial nie opiera się wyłącznie na moralnych dylematach. Gafy Corky’ego bawią nawet samego bohatera, a miejsce w domu Thatcherówma też pies Arnold, który bywa drugoplanowym figlarzem produkcji.

Cztery sezony serialu „Dzień za dniem” w Warner TV

Warner TV pokaże wszystkie 4 sezony „Dnia za dniem”. Pierwszy odcinek będzie można obejrzeć już w środę, 4 maja. Premierowe odcinki: od poniedziałku do piątku o godzinach 15:15 i 16:15.