Serial wojenny „Okręt” na kanale Epic Drama

  • Telewizja
Autor: mbog

26 listopada (poniedziałek) o godzinie 21:00 kanał Epic Drama pokaże pierwszy odcinek wojennej opowieści „Okręt”. Serial opowiada o czasach II wojny światowej i walce toczącej się równolegle na lądzie oraz morzu.

Serial stanowi pogłębioną kontynuację oryginalnej serii z lat 80-tych. Jesienią 1942 stacjonujący na terenach okupowanej Francji okręt podwodny U-612 jest gotowy do pierwszej misji. Młoda załoga pod dowództwem kapitana Klausa Hoffmanna szykuje się do wzięcia udziału w nabierającej rozpędu wojnie. Tymczasem w porcie w La Rochelle Simone Strasser czuje, że życie wymyka się jej spod kontroli. W fatalnej spirali niebezpiecznego romansu i zakazanej miłości, kobieta czuje się rozdarta pomiędzy lojalnością wobec Niemiec i Ruchu Oporu. „Okręt” to historia o przetrwaniu i trudnych wyborach, o życiu i poczuciu braku sensu towarzyszącym wielu milionom ludzi w koszmarnej rzeczywistości II wojny światowej.

Serial „Okręt” jest koprodukcją Sky Deutschland, Bavaria Fiction i Sonar Entertainment, opartą na powieści Lothara-Günthera Buchheima o tym samym tytule. Odcinki kręcono m.in. w Monachium, La Rochelle, Pradze i na Malcie. W serialu grają: Vicky Krieps („Phantom Thread”), Lizzy Caplan („Masters of Sex”) Tom Wlaschiha („Gra o tron”), Vincent Kartheiser („Mad Men”), James D’Arcy („Agent Marvel Carter”) i Thierry Frémont („Juste un regard”).

Co poniedziałek o godzinie 21:00 zostaną pokazane dwa premierowe odcinki serialu. „Okręt” nakręcono w języku niemieckim, francuskim i angielskim. Koncern Viasat World uzyskał wyłączne prawa do dystrybucji serialu na wybranych rynkach międzynarodowych.