Serial „Wojna światów” od 31 października na FOX

  • Telewizja
Autor: mbog

Telewizja FOX pokaże serial „Wojna światów”. Produkcja jest adaptacją książki brytyjskiego pisarza Herberta George’a Wellsa.

Akcja „Wojny światów” („War of the Worlds”) toczy się we współczesnej Europie. Pewnego dnia astronomowie odbierają sygnał z innej galaktyki, który jest długo wyczekiwanym przez wszystkich dowodem na istnienie życia poza Ziemią. Wszyscy ludzie na świecie czekają z zapartym tchem na kolejny kontakt z obcą cywilizacją. Później wydarzenia toczą się w błyskawicznym tempie. W ciągu kilku kolejnych dni ludzkość zostaje niemal całkowicie unicestwiona, a na opustoszałym świecie zostaje przy życiu jedynie garstka ludzi.

W obsadzie serialu znajdują się m.in.: Gabriel Byrne, Elizabeth McGovern, Laa Drucker, Adel Bencherif, Natasha Little, Daisy Edgar Jones i Ty Tennant. Pomysłodawcą i autorem scenariusza jest Howard Overman. Producentami wykonawczymi są Johnny Capps i Julian Murphy.

„Wojna światów” jest produkcją stacji Canal+ i spółki FNG Europe & Africa. Serial będzie emitowany na antenie stacji Canal+ we Francji i na kanale FOX w ponad 50 krajach w Europie i Afryce.

Serial „Wojna światów” będzie można oglądać w czwartki o godzinie 21:00 na kanale FOX, emisja po dwa odcinki. Produkcja liczy osiem odcinków.

Logo FOX

FOX

Kanał rozrywkowy poświęcony serialom pochodzącym między innymi z amerykańskich wytwórni. Oferta kanału FOX jest kierowana do każdego widza i miłośnika każdego gatunku. Stacja pokazuje seriale obyczajowe, kryminalne, akcji, grozy oraz produkcje science fiction.