Seriale „Szadź” i „Chyłka – Rewizja” wiosną w Playerze

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

W kwietniu serwis Player.pl udostępni widzom nowy autorski serial „Szadź”. Natomiast w maju na platformie streamingowej pojawią się nowe odcinki produkcji z mecenas Chyłką w roli głównej.

Szadź

„Szadź” jest siedmioodcinkowym thrillerem z wątkiem kryminalnym w tle. Na obrzeżach Opola w okrutny sposób zostaje zamordowana młoda dziewczyna. Dochodzenie wykazuje, że była jedną z wielu ofiar psychopatycznego seryjnego zabójcy. Na miejscu pojawia się komisarz Agnieszka Polkowska. Policjantka nie zdaje sobie jednak sprawy, że jej udział w śledztwie nie jest przypadkowy.

Serial „Szadź” nie będzie klasycznym kryminałem, ponieważ niemal od początku wiemy kto zabija. Tym, co trzyma widza w napięciu jest pościg za mordercą i odkrywanie tajemnicy o relacji między postaciami. Pod tym względem jest to wyjątkowa historia – poinformował Tomasz Blachnicki, producent TVN.

Zdjęcia do nowego serialu, które rozpoczęły się pod koniec października 2019 roku, powstają w Opolu i Warszawie. W rolach głównych występują Maciej Stuhr oraz Aleksandra Popławska. W obsadzie serialu znaleźli się również Bartosz Gelner, Cezary Łukasiewicz, Anna Cieślak, Zofia Domalik, Barbara Kurzaj, Emma Giegżno oraz Mirosław Zbrojewicz. Scenariusz powstał na motywach powieści „Szadź” autorstwa Igora Brejdyganta.

Chyłka – Rewizja

Fabuła nowego sezonu „Chyłki” skupi się na sprawie podwójnego morderstwa, w którą zaangażowana zostanie główna bohaterka. Jej klient, po stracie żony i córki, ma otrzymać pokaźną sumę od towarzystwa ubezpieczeniowego. W międzyczasie staje się jednak głównym podejrzanym w sprawie.

Serial zyskał już wierne grono wielbicieli, którzy z niecierpliwością czekają na trzeci sezon. W „Rewizji” odsłonimy kolejne oblicze naszej bohaterki. Jej zmagania w życiu osobistym okażą się równie interesujące co wyzwania na sali sądowej. Jedno jest pewne – Chyłka na pewno nie przestanie zaskakiwać – poinformowała Dorota Chamczyk, producentka serialu.

W rolach głównych widzowie ponownie zobaczą Magdalenę Cielecką oraz Filipa Pławiaka. Ponadto do obsady dołączyli między innymi Wojciech Zieliński, Antoni Pawlicki, Mariusz Bonaszewski, Małgorzata Klara. Za reżyserię odpowiadają Łukasz Palkowski oraz Marek Wróbel. Autorami scenariusza są Michał Wawrzecki oraz Justyna Stefaniak.