Singapurski kleszcze

Serialowa adaptacja powieści „Singapurskie kleszcze” w marcu na Epic Drama

mbog

7 marca na kanale Epic Drama zadebiutuje serial „Singapurskie kleszcze”. Jest to opowieść oparta na powieści o tym samym tytule autorstwa J.G. Farrella.

Akcja serialu rozgrywa się podczas II wojny światowej. Serial przybliża losy brytyjskiej rodziny mieszkającej w Singapurze, który został wówczas zaatakowany przez Japończyków. Dla eksportera gumy Waltera Blacketta i jego rodziny, Singapur w 1941 roku to świat bogactwa i przywilejów, a rozdarta wojną Europa wydaje się z tej perspektywy bardzo odległa. Jednak plany biznesmena dotyczące wzmocnienia władzy w firmie zostają pokrzyżowane, kiedy pan Webb, partner biznesowy Blacketta, zostaje ubezwłasnowolniony, a udziały Waltera w spółce mają przypaść jego synowi, Matthew.

Walter wraz z córką Joan muszą zadbać o własne dziedzictwo: zrobią wszystko, aby pozbyć się zagrożenia, jakim jest dla nich Matthew. Joan chce go uwieść, ale młodzieniec poznaje tajemniczą chińską dysydentkę, Verę Chiang, i ku niej kieruje swoje uczucia. Podczas gdy kontynent pogrąża się w chaosie wojny, zakazana miłość rozkwita, a epoka kolonialnych przywilejów chwieje się w posadach.

W postać głównego bohatera, Matthew Webba, wciela się Luke Treadaway. W obsadzie znaleźli się również: David Morrissey, Charles Dance, Jane Horrocks, Colm Meaney, Luke Newberry, Bart Edwards, Christoph Guybert, Georgia Blizzard oraz Elizabeth Tan.

Premierowy odcinek serialu „Singapurskie kleszcze” 7 marca o godzinie 21:30 na kanale Epic Drama. Emisja kolejnych odcinków w każdą niedzielę o tej samej porze.