Sisi

„Sisi” – polska premiera serialu 26 grudnia na kanale Epic Drama

rafs

26 grudnia na kanale Epic Drama odbędzie się polska premiera serialu „Sisi”. Sześcioodcinkowa produkcja przedstawia nowe i bardziej współczesne spojrzenie na życie młodej chłopczycy Sisi, która została cesarzową Imperium Habsburgów i stała się legendą.

Pierwsza europejska supergwiazda, Sisi, to główna bohaterka fascynującej historii pełnej intryg i pożądania. Beztroska nastolatka zakochuje się po uszy we wpływowym i osławionym mężczyźnie, cesarzu Franciszku, w którego wciela się niemiecki aktor Jannik Schümann („Środek świata”, „Charité”). Nad ich relacją ciąży jednak piętno innej miłości, której nie było dane się spełnić. Sisi decyduje się podjąć wyzwanie. Z czasem staje się pewną siebie, nowoczesną kobietą, zdolną do podejmowania trudnych decyzji, radzenia sobie ze stratą, a w końcu do samodzielnego pełnienia roli cesarzowej.

Sisi
fot. Epic Drama

Trudne losy Sisi i Franciszka

Nazywana najpiękniejszą kobietą Europy, Sisi walczy o swoje ideały z surowym reżimem panującym na dworze. Natomiast Franciszek, miłość jej życia, jest mężczyzną, którego emocje i uczucia są tłumione przez fasadę surowego i brutalnego władcy Austro-Węgier.

W rolę cesarzowej Elżbiety, której postać w latach 50. uwieczniła niemiecko-francuska aktorka Romy Schneider, wcieli się początkująca szwajcarsko-amerykańska aktorka Dominique Devenport („Nocny pociąg do Lizbony”). Historia tej pewnej siebie władczyni od dawna fascynowała widzów, a teraz nadszedł czas, by podbić serca i umysły nowego pokolenia w nowoczesnej odsłonie jej biografii.

Kiedy myślę o Sisi, w wyobraźni widzę raczej posąg osnuty mitami i legendami, a nie prawdziwą osobę. Cieszę się, że mogę się w nią wcielić i pokazać ją jako człowieka z krwi i kości: młodą kobietę z wielkimi marzeniami i silnymi uczuciami, walczącą o własne wartości – mówi Dominique Devenport o swojej roli.

 To, co jest dla mnie szczególnie ekscytujące i wymagające w roli Franciszka, to złożoność jego charakteru. Znalezienie równowagi pomiędzy pozbawionym emocji i ponurym władcą z jednej strony, a miłym i niewinnym mężczyzną z drugiej, to moje największe aktorskie wyzwanie – mówi Jannik Schümann

„Sisi” to współczesne spojrzenie na buntowniczą historię dorastającej cesarzowej Imperium Habsburgów, a także opowieść o młodych członkach rodziny królewskiej rozdartych pomiędzy osobistymi pragnieniami, a politycznymi ograniczeniami, pomiędzy władzą, a wrażliwością.

Emisja codziennie od 26 do 31 grudnia o godzinie 21:30 tylko na Epic Drama.