Nowy serial „Skandal w brytyjskim stylu” – premiera 1 stycznia w HBO GO

  • Telewizja
  • HBO
  • Serwisy wideo
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

Nowy miniserial Skandal w brytyjskim stylu będzie miał swoją premierę 1 stycznia w HBO GO. W produkcji zobaczymy Claire Foy oraz Paula Bettany’ego w rolach księżnej i księcia Argyll, którzy znaleźli się w centrum uwagi z powodu swojego rozwodu i towarzyszącego mu skandalu obyczajowego.

Serial „Skandal w brytyjskim stylu” („A Very British Scandal”) przedstawia kulisy niesławnej sprawy rozwodowej i skandalu obyczajowego z 1963 roku. W jej centrum byli wtedy książę i księżna Argyll: Ian Campbell (Paul Bettany) oraz Margaret Campbell (Claire Foy). Publiczny rozpad ich związku stał się jednym z najgłośniejszych i najbrutalniejszych procesów sądowych XX wieku.

Kryzys w związku

Margaret Campbell, księżna Argyll, uważana niegdyś za charyzmatyczną ikonę urody i stylu, za sprawą licznych oskarżeń o fałszerstwo, kradzież, przemoc, używanie narkotyków czy łapówkarstwo trafiła przez rozwód na czołówki gazet. Światło dziennie ujrzało także pewne zrobione Polaroidem zdjęcie. Te stało się jednym z bardziej znanych fragmentów tego skandalizującego rozwodu. On rozgrzał w latach 60-tych opinię publiczną i media do czerwoności.

Skandal w brytyjskim miasteczku
fot. HBO

Kto w obsadzie?

W serialu występują: Claire Foy, Paul Bettany, Julia Davis, Amanda Drew, Sophia Myles oraz Richard McCabe. Za scenariusz odpowiedzialna jest Sarah Phelps.

Premiera serialu „Skandal w brytyjskim stylu” 1 stycznia w HBO GO.