Sławomir, Steczkowska i Piersi wystąpią podczas 59. KFPP Opole 2022

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mab

W dniach 17-20 czerwca w opolskim amfiteatrze rozbrzmią największe polskie przeboje. Transmisje z 59. KFPP Opole 2022 na antenach Telewizji Polskiej.

Pierwszego dnia Festiwalu widzowie zobaczą koncert „Od Opola do Opola: Wielkie gwiazdy! Legendarne przeboje!”. Na scenie rozbrzmią przeboje z ostatniego roku, a prowadzący podsumują wydarzenia, które miały miejsce w okresie pomiędzy festiwalami opolskimi. Wystąpią m.in. Sławomir i Marek Piekarczyk. Następnie rozpocznie się koncert „Folkowe Opole”, podczas którego widzowie zobaczą artystów, których twórczość jest inspirowana regionalnym folklorem. Na scenie pojawią się między innymi Golec uOrkiestra, Piersi oraz Zakopower.

W sobotę, 18 czerwca Telewizja Polska i Miasto Opole zapraszają na urodziny Justyny Steczkowskiej. Koncert jubileuszowy „Dziewczyna szamana” rozpocznie się ok. godziny 22:00. Wcześniej, bo o 20:00 widzowie zobaczą koncert „Premiery”. Na scenie ze swoimi nowościami wystąpią m.in. Filip Lato, Wojtek Cugowski i Karolina Lizer. Zaś w nocy wystąpią debiutanci, którzy będą walczyć o nagrodę „Karolinki” im. Anny Jantar.

Trzeciego dnia Telewizja Polska będzie świętować 70-lecie istnienia. Podczas koncertu pojawią się największe przeboje z siedmiu ostatnich dekad. W koncercie wezmą udział m. in. Helena Vondrackova oraz Maryla Rodowicz. Zaś po godzinie 22:00 artyści zaprezentują energetyczne i sentymentalne piosenki, wprowadzające w letni, wakacyjny nastrój w ramach koncertu „To już lato! czyli wakacyjne opolskie przeboje”.

20 czerwca opolska scena należeć będzie do artystów muzyki alternatywnej. Wystąpią muzycy, których piosenki niejednokrotnie określane są mianem ambitnej lub niszowej.

Bilety na 59. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Opole 2022 można już nabyć na stronie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki. Transmisje koncertów m.in. w TVP1 i TVP Polonia.