Eurowizja hitem tygodnia. Wyraźny wzrost oglądalności TVP1

  • Telewizja
Autor: mab

TVP1 pozostaje liderem oglądalności kanałów telewizyjnych – wynika z raportu Nielsen Media za tydzień 9-15 maja. Bardzo dobrą oglądalność miał Konkurs Piosenki Eurowizji 2022.

Finałowy koncert oglądało średnio niemal 3,5 miliona widzów. Wydarzenie uzyskało udział w oglądalności (tylko w TVP1) na poziomie 40%. Zwycięstwo Ukrainy, występ Krystiana Ochmana, a także wykonania innych artystów z europejskiej sceny muzycznej oraz z Australii to była bezkonkurencyjnie najchętniej wybierana pozycja programowa minionego tygodnia. Na drugim miejscu uplasował się, wyjątkowo poniedziałkowy, odcinek serialu „M jak miłość”. Wtorkowa emisja produkcji, która zazwyczaj była chętniej oglądana, konkurowała z pierwszym półfinałem Eurowizji. Na kolejnych pozycjach znalazły się finałowe odcinki „Sanatorium miłości” i „Stulecia Winnych”.

Oglądalność programy TV - 09.05-15.05

To był udany tydzień dla TVP1. Udziały stacji wzrosły aż o 2,5 punktu procentowego. Podium zamykają Polsat i TVN. W minionym tygodniu wzrosła m.in. oglądalność kanałów informacyjnych.

Oglądalność kanały TV - 09.05-15.05

Dane pochodzą od Nielsen Media. Wyniki oglądalności dotyczą ogólnej grupy widzów (4+). Raport uwzględnia oglądalność Live+2 (na żywo i z nagrania). Udział w oglądalności (BSHR%) pochodzi tylko od nadawców telewizyjnych.