Wideo

Sławomir Zapała poprowadzi „Big Music Quiz” od 11 marca w TVP2. Zobacz zwiastun

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mtom

Sławomir Zapała poprowadzi teleturniej „Big Music Quiz”, który jest oparty na formacie firmy Endemol Shine Group. W każdym odcinki udział wezmą dwie drużyny złożone z 4 gwiazd, które będą odpowiadać na zagadki muzyczne grane przez zespół na żywo. Emisja od 11 marca w każdą niedzielę o godzinie 20:05.

O nowym teleturnieju telewizyjnej Dwójki pisaliśmy jako pierwsi na początku lutego. Podjęto jednak decyzję o przesunięciu premiery o tydzień później (pierwotnie pierwszy odcinek miał zostać wyemitowany 4 marca). Gospodarzem polskiej edycji teleturnieju będzie Sławomir Zapała – lider zespołu rock-polo „Trzymamy się Zapały” i aktor. Jego debiutancka płyta „Sławomir – The Greatest Hits” uzyskała status złotej płyty, sprzedając się w nakładzie przekraczającym 15 tysięcy egzemplarzy.

Przebój z jego autorskiego krążka pt. „Miłość w Zakopanem” uplasował się na 9. pozycji na liście najczęściej odtwarzanych piosenek w polskich stacjach radiowych. „Sławomir” wystąpił również na Sylwestrze z Dwójką, który zorganizował TVP2 w Zakopanem. O udziale Zapały w programie wcześniej wspominał portal Wirtualne Media.

fot. ds/TVP

W „Big Music Quiz” wezmą udział dwie drużyny złożone z 4 gwiazd, które będą odpowiadać na zagadki muzyczne grane przez zespół na żywo. Kapitanowie oraz skład drużyn zostaną ustalone w pierwszej rundzie. Następnie, przez cztery rundy zawodnicy będą rywalizować zespołowo. W rundzie finałowej zawodnicy ponownie powalczą indywidualnie. W ciągu 60 sekund będą musieli odgadnąć jak najwięcej wykonawców znanych przebojów. Osoba z najwyższym wynikiem punktowym zostanie zwycięzcą odcinka.