Specjalne pasma muzyczne z okazji Pride Month na antenie MTV

  • Telewizja
Autor: mab

W czerwcu stacja MTV Hits, należąca do Paramount Global, włączy się w akcję „Pride Month”. W związku z wydarzeniem widzowie kanału muzycznego zobaczą szereg specjalnych programów.

Codziennie MTV Hits pokazywać będzie pasma muzyczne: „Love is Love. Pride Icons” oraz „Born this Way: MTV Pride”. Ponadto z okazji „miesiąca dumy” znani artyści, którzy należą do społeczności LGBTQ+, opowiedzą o sobie i zaprezentują subiektywną dwudziestkę najlepszych przebojów. Widzowie zobaczą m.in. rozmowę z Adamem Lambertem, Kim Petras, a także Olllym Alexander – wokalistą Years & Years.

MTV Hits z teledyskami LGBTQ+

Od niemal roku stacje MTV Hits i MTV Club korzystają z rozszerzonej bazy klipów. 1 lipca 2021 roku została zakończona dystrybucja tych kanałów na obszarze Rosji. Do playlisty dodano między innymi teledyski, w których pojawiały się elementy nawiązujące do społeczności LGBTQ+. Wcześniej część utworów nie była emitowana, a w przypadku niektórych prezentowano inną wersję, tzw. „lyric video”.

„Kontrowersyjnych treści” unikano również w trakcie akcji Black Lives Matter. 2 czerwca stacje ViacomCBS (aktualnie Paramount Global) przerwały nadawanie. Przez ponad 8 minut stacje nadawały specjalną planszę z informacją o akcji. Zachęcano także do odwiedzenia strony internetowej Amnesty International – organizacji zajmującej się prawami człowieka. Ten adres nie był jednak wyświetlany na antenach kanałów dostępnych także w Rosji.

Teledysk Stefania w MTV Hits
Na antenie MTV Hits można teraz oglądać teledysk „Stefania” ukraińskiego zespołu – fot. MTV Hits

MTV Hits to kanał prezentujący aktualne przeboje muzyczne, a także piosenki z drugiej dekady XXI wieku. Stacja jest dostępna w sieciach kablowych, np. w Netii (pozycja 232). Kanał można również oglądać w ofertach internetowych platform satelitarnych, m.in. w CANAL+ online, czy też w ranach oferty Polsat Box OTT (pozycja 764).