Specjalny odcinek programu „Twoja twarz brzmi znajomo” na 30-lecie RMF FM

  • Radio
  • Grupa RMF
Autor: mbog

W sobotę, 9 listopada telewizja Polsat pokaże dziesiąty odcinek 12. edycji show „Twoja twarz brzmi znajomo”. Tym razem uczestnicy programu wcielą się w artystów znanych z anteny RMF FM.

Na początku przyszłego roku minie 30 lat, od rozpoczęcia nadawania radia RMF FM. Rozgłośnia rozpoczęła działalność 15 stycznia 1990 roku. Z tej okazji telewizja Polsat przygotowała specjalny odcinek programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Utwory, które wykonają uczestnicy, wylosowano spośród największych hitów nadawanych na antenie RMF FM.

Łukasz Zagrobelny wcieli się w Davida Paicha z zespołu Toto. Muzyk wykona utwór „Africa”. Ta piosenka została wyemitowana w pierwszej, historycznej audycji na antenie RMF FM. Natomiast Ewelina Lisowska wystąpi jako Christina Aguilera, a Kasia Ptaszyńska jako Britney Spears. Ponadto w odcinku pojawią się piosenki Katie Melua (w tej roli Adam Strycharczuk), Jon Bon Joviego (Emilia Komarnicka-Klystra) i Bogdana Łyszkiewicza (Robert Koszucki). Nie zabraknie również utworów powstałych w ostatnich latach. Ewelina Ruckgaber wcieli się w Dana Reynoldsa z Imagine Dragons, a Jeremi Sikorski w Kamila Bednarka.

Show „Twoja twarz brzmi znajomo” można oglądać w soboty po godzinie 22:00 w Polsacie. Odcinek „Największe hity radiowe ostatnich 30 lat” zostanie wyemitowany o godzinie 22:10.

30 lat RMF FM – specjalny serwis

Pod koniec października RMF FM uruchomiło specjalny serwis z okazji 30-lecia istnienia. W portalu znajdują się informacje dotyczące historii rozgłośni, a także anegdoty związane z pracą w stacji. Stacja udostępniła ponad 6,5 tysiąca nagrań audio oraz tysiąc filmów. Portal jest tworzony od dziesięciu lat.

Ponadto z okazji rocznicy, Marcin Jędrych – wieloletni dziennikarz stacji – przygotowuje specjalny podcast, w którym przedstawia tajemnice RMF FM. „Zakazaną historię radia” można posłuchać w serwisie RMF ON, a także w aplikacjach Spotify i Apple Podcasts.