Spółka odpowiedzialna za nadawanie Polsat Games przejęta przez kanadyjskie ESE Entertainment

  • Telewizja
  • Polsat Box
Autor: mbog

15 listopada firma ESE Entertainment ogłosiła zakończenie zapowiedzianej we września akwizycji stu procent udziałów w FRENZY.

FRENZY to dom produkcyjny odpowiadający za powstanie i prowadzenie telewizyjnego kanału Polsat Games. Firma produkuje wydarzenia związane z esportem i gamingiem, realizuje transmisje z rozgrywek, a także tworzy treści oraz opracowuje i wdraża kampanie reklamowe. Obsługuje również zautomatyzowany sprzęt telewizyjny umożliwiający tworzenie programów reality show z każdego zakątka globu. Współzałożycielem spółki jest Piotr Żak, członek Rady Nadzorczej Cyfrowego Polsatu S.A.

FRENZY została przejęta przez ESE Entertainment. Jest to kanadyjska spółka rozrywkowa i technologiczna zajmująca się grami i esportem. Zgodnie z warunkami przedstawionymi we wrześniu, ESE Entertainment miało nabyć 100% udziałów w FRENZY. Połowa wartości transakcji ma zostać zapłacona w gotówce, a reszta w akcjach zwykłych w ESE Entertainment. Ponadto najważniejsze osoby w spółce mają nadal prowadzić działalność operacyjną.

Hubert Habas dyrektorem sprzedaży w FRENZY

Hubert Habas został Dyrektorem Sprzedaży we FRENZY. Z branżą gamingową związany jest od 2008 roku. Przez ponad pięć ostatnich lat współpracował z ESL Gaming – zarówno w polskim oddziale, jak i w globalnych strukturach sprzedażowych.

Od wielu lat z zainteresowaniem przyglądałem się dynamicznemu rozwojowi FRENZY. Po połączeniu z ESE doszedłem do wniosku, że to idealny moment, aby wspólnie rozwijać się na polskim i międzynarodowym rynku – powiedział Hubert Habas.

Hubert Habas
fot. Polsat / FRENZY

Jak informuje FRENZY, zatrudnienie Huberta Hubasa jest jednym z kilku planowanych wzmocnień kadrowych wynikających ze zmian strukturalnych.