Stars TV HD w naziemnej telewizji DVB-T2 w Warszawie

  • Telewizja
  • Tylko u nas
Autor: mtom

Od soboty, 20 listopada br. kanał muzyczny Stars TV nadaje w naziemnej telewizji naziemnej DVB-T2 w Warszawie. Nadawca otrzymał pozwolenie na testowe nadawanie do czerwca 2022 roku – dowiedziała się redakcja omediach.info.

Kanał nadaje na testowym muxie firmy BCAST, prywatnego operatora telekomunikacyjnego, w ramach testów nowego standardu nadawania DVB-T2. Stars TV identyfikuje się na muxie pod pozycją nr. 23. Aby odbierać kanały na MUX-BCAST niezbędny jest odbiornik wspierający DVB-T2. Oprócz tego kanału, nadawane są tam również takie telewizje jak Polsat, TV Republika, TV Okazje i Nowa TV. Wszystkie z nich nadają w wysokiej rozdzielczości HD.

Stars TV w telewizji naziemnej

Kanał Stars TV nadal nadaje również w standardzie DVB-T na MUX-L1 (Chojnowo), MUX-L2 (Rybnik i Ornontowice), MUX-L3 (Częstochowa, Kamieńsko, Tomaszów Mazowiecki, Łódź).

Refarming, czyli zmiana standardu nadawania w Polsce

Testowe nadawanie kanałów ma związek ze zmianą standardu DVB-T na DVB-T2 w całym kraju. Już wkrótce sygnał nadajników w całym kraju będzie stopniowo przełączany na nowy standard nadawania. Proces refarmingu zostanie zakończony 27 czerwca. Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć w naszym specjalnym poradniku.