Startuje 106. edycja Tour de France. Transmisje w Eurosporcie

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

6 lipca, w sobotę w Brukseli wystartuje 106. edycja Tour de France. Cały wyścig pokaże na żywo Eurosport 1 i Eurosport Player.

Widzowie Eurosportu po raz kolejny obejrzą wszystkie etapy od startu do mety. W weekendy transmisje obudowane będą relacjami ze studia z udziałem komentatorów Eurosportu i ekspertów kolarskich. Kolejnym elementem wzbogacającym tegoroczne transmisje będą opowieści Krzysztofa Wyrzykowskiego, który w nietuzinkowy sposób przybliży trasę Tour de France.

Przez cały wyścig peletonowi towarzyszyć będzie Adam Probosz, który zrelacjonuje wydarzenia z samego serca Tour de France. W pierwszym tygodniu rolę eksperta na miejscu pełnić będzie Dariusz Baranowski, który następnie stworzy wraz z Tomaszem Jarońskim duet komentatorski, a do Adama Probosza we Francji dołączy Bartosz Huzarski. Po raz pierwszy w historii relacji kolarskich w Eurosporcie, eksperci stacji – Dariusz Baranowski i Bartosz Huzarski – będą podążać wraz z peletonem na motocyklu i zdawać specjalne raporty z centrum sportowych emocji.

Dodatkowo Eurosport będzie realizować program dostępny w serwisie YouTube – #WkręceniWTour. Będzie to siedmi0odcinkowa seria lekkich i przystępnych podsumowań wyścigu. Ponadto w ramach akcji #WkręceniWTour na Instagramie, widzowie będą mogli wziąć udział w sondach związanych z Tour de France. Informacje i wywiady będą także publikowane na stronie internetowej Eurosport.pl.

Na trasę tegorocznego wyścigu składa się 21 etapów. 176 kolarzy z 22 zespołów pokona ponad 3,5 tys. kilometrów. W 106. edycji najsłynniejszego wyścigu kolarskiego świata będzie można oglądać dwóch Polaków. Michał Kwiatkowski będzie wspierał liderów Teamu Ineos – ubiegłorocznego zwycięzcę Gerainta Thomasa i Egana Bernala. Dodatkowo w „Wielkiej Pętli” zadebiutuje Łukasz Wiśniowski z CCC Team. Jedyny polski zespół w World Tourze będzie liczyć przede wszystkim na zwycięstwa etapowe, co daje Polakowi sporo swobody i pola do popisu.