Startuje Le Tour de France. Transmisje w Eurosport 1 i w Eurosport Player

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

7 lipca rusza 105. edycja 3-tygodniowego wyścigu dookoła Francji. W tym roku Eurosport przygotował dla polskich widzów relacje z przejazdu rowerzystów od startu do mety, a także specjalne studio z ekspertami. Transmisje z wyścigu w Eurosport 1 oraz w internecie w Eurosport Player.

Tour de France jest rozgrywanym od 1903 roku wyścigiem kolarskim we Francji. W tym roku kolarze przejadą ponad 3 300 kilometrów w 21 etapach. W wyścigu startować będzie pięciu polskich kolarzy: Rafał Majka, Paweł Poljański, Maciej Bodnar, Michał Kwiatkowski oraz Tomasz Marczyński.

Od pierwszego do ostatniego kilometra.

Widzowie polskiego Eurosportu obejrzą wszystkie etapy od startu aż do mety. Wyścig zostanie skomentowany przez Tomasza Jarońskiego i Dariusza Baranowskiego, a także Igora Błachuta oraz Krzysztofa Wyrzykowskiego. Kolarzom we Francji będą towarzyszyć Adam Probosz oraz Bartosz Huzarski. Reporterzy porozmawiają z polskimi i zagranicznymi kolarzami, członkami zespołów, a także ekspertami. Relacje z Francji pojawią się nie tylko na antenie Eurosport, ale również w mediach społecznościowych nadawcy.

Adam Probosz zapowiedział wywiady z Rafałem Majką przed każdym etapem wyścigu – fot. Eurosport

Weekendowe studio w Warszawie

W soboty oraz niedziele przed i po etapie w Eurosporcie pojawi się specjalny program, w którym prowadzący wraz z ekspertami zapowiedzą oraz przeanalizują wyścig. Studio będzie zlokalizowane w Warszawie. Pierwsze wydanie audycji w sobotę 7 lipca o 10:35.

Przed ostatnim konkursem Pucharu Świata w skokach narciarskich 2017/18 zorganizowano studio w Warszawie, w siedzibie TVN. Podczas Igrzysk Olimpijskich 2018 prezenter oraz eksperci nadawali ze studia Eurosportu we Francji – fot. Eurosport

Eurosport 1 jest międzynarodowym kanałem sportowym należącym do amerykańskiego koncernu Discovery. Stacja w Polsce nadaje paneuropejską ramówkę wraz z wyjątkowymi programami przygotowanym dla lokalnego widza (tzw. „polskie okna”). W marcu 2018 roku Discovery sfinalizowało zakup spółki Scripps Network Interactive – właściciela Grupy TVN.