Powraca „Świat według Kiepskich”. Śleszyńska i Klepacka dołączają do obsady

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mbog

27 października na antenę Telewizji Polsat powróci serial „Świat według Kiepskich”. W nowej serii pojawią się postacie grane przez Hannę Śleszyńską i Hannę Klepacką.

Stacja pokaże trzydziesty sezon, w którym grają Dariusz Gnatowski (serialowy „Boczek”) i Ryszard Kotys (Marian Paździoch) – aktorzy, którzy zmarli w ostatnich miesiącach. Ponadto do stałej obsady dołączy Hanna Śleszyńska, która wcieli się w rolę Zofii Strzygoń, matki Oskara, a także nowa sklepowa Adelajda Muchomorek (Hanna Klepacka).

W obsadzie bez zmian znaleźli się również Andrzej Grabowski, Marzena Kipiel-Sztuka, Barbara Mularczyk, Anna Ilczuk, Bartosz Żukowski, Renata Pałys i Sławomir Szczęśniak. Reżyserem serii jest Adek Drabiński. Scenariusze zostały napisane przez: Domana Nowakowskiego, Karolinę Słyk, Adriana Nowakowskiego, Renatę Pałys i Adka Drabińskiego. Producentem serialu jest ATM Grupa.

„Świat według Kiepskich 30” – co w odcinkach?

W pierwszym odcinku sezonu Ferdek dowie się z telewizji, że rządzą Reptilianie – przybyłe z kosmosu jaszczury, skrywające się pod ludzką postacią. Ferdek jest wstrząśnięty i zafascynowany teorią. Zacznie tropić przejawy jej prawdziwości w najbliższym otoczeniu i szybko popadnie w paranoję.

W najbliższą środę widzowie zobaczą też odcinek, w którym Oskar dostanie od wojska tajne zlecenie na stworzenie eliksiru pozwalającego ludziom posiąść umiejętność echolokacji. Poświęci pracy nad nim wiele czasu, co nie bardzo spodoba się Mariolce, która czuje się przez ukochanego zaniedbywana. Pewnej nocy, w czasie eksperymentu z udziałem nietoperza, zwierzę ugryzie Oskara w czoło. Od tej pory z naukowcem zacznie się dziać coś dziwnego.

Widzowie dowiedzą się też, czym zakończy się akcja zwalczania strzyg. Ferdek wpadnie w spiralę „spóźnionego wieku średniego”. W kamienicy zaostrzy się również konflikt pomiędzy nowymi lokatorami a Ferdkiem, a jego zarzewiem będzie porzucenie Marioli przez Oskara.

„Świat według Kiepskich” od 27 października. Emisja po dwa odcinki w każdą środę o godzinie 20:05 w Polsacie.