Szczepan Twardoch dołącza do Kanału Zero. Kim jest?

  • Internet
  • Serwisy wideo
Autor: rafs

Znany pisarz dołączył do zespołu Kanału Zero. Ogłoszono go w programie na żywo.

Jest nim pisarz Szczepan Twardoch. Przedstawiono go w programie „Godzina Zero” w środę, 18 kwietnia, który prowadził Krzysztof Stanowski. Według autora kanału, ma on opowiadać o niektórych wydarzeniach w sposób intelektualny.

Według wpisu na portalu X, ma on „wprowadzić nową jakość w segmencie commentary”.

Twardoch jest autorem takich książek jak „Morfina” (Paszport Polityki 2013, wybór czytelników Nagrody Literackiej Nike), „Król”, „Królestwo” czy też „Chołod”. Jest Ślązakiem, popiera ustawę o ustanowieniu języka śląskiego. Wspiera wojska ukraińskie, zbierając pieniądze i jeżdżąc na front  Jest aktywnym użytkownikiem portalu X, gdzie obserwuje go prawie 19 tysięcy użytkowników.

Maria Stepan w Kanale Zero

Znany pisarz nie jest jedyną osobą, która dołączyła w ostatnim czasie do Kanału Zero. We wtorek, 16 kwietnia kanał Stanowskiego ogłosił dołączenie Marii Stepan, byłej dziennikarki Telewizji Polskiej. Pracowała w „Wiadomościach TVP” przy tematach społecznych i zagranicznych. Prowadziła również na antenie TVP Info programy „Głębia ostrości” oraz „Kobiecym okiem”. Współpracowała również przy materiałach dotyczących tematyki krajów wschodnich, w tym Ukrainy, Rosji, Białorusi, Mołdawii i Gruzji.

Twórcy kanału internetowego zapowiadają, że niedługo widzowie będą mogli zobaczyć efekty jej pracy.