Szef ds. sportu po kilku miesiącach powraca do Viaplay

  • Internet
  • Viaplay
Autor: rafs

Długo nie trwała rozłąka Petera Norrelunda z grupą Viaplay.

Peter Norrelund w kwietniu br. opuścił grupę Viaplay, gdzie pełnił funkcję szefa do spraw sportowych. W spółce pracował przez przeszło 20 lat. W komunikacie prasowym opublikowanym w środę, 14 czerwca Viaplay poinformowało, że Norrelund powrócił do pracy w ramach spółki. Będzie pełnił funkcję EVP and Chief Sports & Sports Business Development Officer.

Norrelund przejmie pełną odpowiedzialność za działalność w sprawach sportowych grupy i zarządzaniu prawami do transmisji. Dodatkowo będzie prowadził rozwój spraw dotyczących marketingu krzyżowego. Jego stanowisko pracy będzie w Kopenhadze, gdzie mieści się panel wykonawczy spółki. Swoje wyniki będzie raportował do CEO Viaplay Group, którym jest od ponad tygodnia Jorgen Madsen Lindemann.

To była po prostu zbyt dobra okazja, by ją odrzucić. Viaplay Group ma bardzo utalentowany zespół i wiele możliwości do prowadzenia biznesu, by móc realizować pełny potencjał naszych praw. Teraz moim priorytetem jest poprawienie istniejących źródeł przychodu i znalezienie nowych. Jestem pełen energii w kontekście tego wyzwania i jestem przekonany, że wielkie możliwości są jeszcze przed nami – mówi Peter Nørrelund, Viaplay Group EVP and Chief Sports & Sports Business Development Officer.

Problemy finansowe Viaplay

Viaplay zanotowało straty finansowe. W 2023 roku strata z tytułu rynków międzynarodowych ma wynieść 1,4-1,5 miliarda koron szwedzkich. Stanowisko CEO stracił ze skutkiem natychmiastowym Anders Jensen. Spółka ponadto notowała gigantyczne straty na sztokholmskiej giełdzie (z 225 koron do 65), ale od doby ponownie jej akcje rosną.