Tak wygląda studio Pucharu Świata w skokach narciarskich w TVN i Eurosporcie 1

rafs

W ten weekend rozpoczął się nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. TVN i Eurosport 1 mają własne studia do transmisji zawodów. Czym ich realizacja się różni?

Studio TVN – przed i po konkursie, w przerwie łączenie ze skocznią

Prowadzącymi studia są Damian Michałowski oraz Sebastian Szczęsny. W telewizji TVN, studio do transmisji ze skoków narciarskich wyposażone jest w stół przypominający skocznię narciarską. Goście oraz prowadzący siedzą przy nim. Prowadzący może również przemieszczać się po studiu, łącząc się z reporterem na skoczni na ekranie. Przed stołem wysuwa się tabela z różnicami punktowymi w klasyfikacji generalnej PŚ. Jest również możliwość wideoportacji zawodnika z miejsca wydarzenia do studia. TVN nadaje studio przed konkursem oraz po zakończeniu rywalizacji. W przerwie konkursu zamiast analizy jest wejście reportera ze skoczni. Transmisja ze studia nie jest przerywana reklamami. W trakcie konkursu jest przerwa na jedną reklamę po 30 zawodnikach w pierwszej serii.

fot. TVN/własne
fot. TVN/własne

Studio Eurosportu – w Playerze bez reklam

W Eurosporcie 1 studio do transmisji ze skoków narciarskich wygląda identycznie jak w poprzednich sezonach. Prowadzącymi są Paweł Kuwik (piątki, kwalifikacje) i Michał Korościel (sobota i niedziela, konkursy). Goście stoją przy stole, a obok pojawiają się grafiki dotyczące transmitowanych zawodów. Studio jest przerywane w Eurosporcie 1 reklamami, natomiast w usłudze Player jest one bez żadnych reklam. Przed wejściem na przerwę prowadzący informuje o tym fakcie na antenie. Kwalifikacje i konkursy są bez przerw. W usłudze dostępne są także transmisje oraz pełne zapisy kwalifikacji, konkursów i studiów przed i po zawodach. Za dostęp miesięczny do „Eurosportu w Playerze” trzeba zapłacić 15 złotych. Dostępny jest także „Zimowy Pakiet Sportowy”, który za 49 złotych daje dostęp do 31 marca 2022 roku do wszystkich zimowych transmisji Eurosportu.

fot. Eurosport/własne
fot. Eurosport/własne

Puchar Świata w sezonie 2021/2022 w TVN i Eurosporcie 1, TVN pokaże wszystkie zagraniczne konkursy

TVN pokaże na swojej antenie wszystkie zagraniczne konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonje 2021/22. Konkursy odbywające się w Polsce, to jest w Wiśle i Zakopanem oraz mistrzostwa świata w lotach w Vikersund pokaże w paśmie otwartym Telewizja Polska. Eurosport 1 pokaże na swojej antenie wszystkie konkursy w sezonie oraz wszystkie piątkowe kwalifikacje. Niedzielne kwalifikacje będą do obejrzenia w usłudze Player.