Tauron Speedway Euro Championship od 4 lipca w Eurosporcie

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Żużlowcy Starego Kontynentu ponownie powalczą o miano indywidualnego mistrza Europy w cyklu Tauron Speedway Euro Championship. Wszystkie pięć rund rywalizacji rozegrane zostaną w Polsce w lipcu. Transmisje cyklu w Eurosport 1.

W gronie zawodników walczących o trofeum znajdą się m.in. mistrzowie SEC z ubiegłych lat: Leon Madsen, Andzejs Lebedvs i Nicki Pedersen, a także medaliści cyklu: Grigorij Łaguta, Vaclav Milik, Krzysztof Kasprzak i Robert Lambert. Na torze pojawią się również Kacper Woryna i Bartosz Smektała.

Rywalizację wzbogacą występy utytułowanych zawodników, którym zostały przyznane dzikie karty: w pierwszej rundzie w Toruniu wystąpi Indywidualny Mistrz Świata Bartosz Zmarzlik, w drugiej rundzie w Bydgoszczy – dwukrotny Indywidualny Mistrz Europy Emil Sayfutdinov.

Kolejny sezon walki o tytuł indywidualnego mistrza Europy na żużlu rozpocznie się w sobotę, 4 lipca w Toruniu o godzinie 17:00. Następne zawody z cyklu odbędą się w: Bydgoszczy (8 lipca), Gnieźnie (15 lipca), Rybniku (22 lipca) i ponownie w Toruniu (29 lipca).