Finałowe rozgrywki teleturnieju „Sukces na bank” w TVP 3

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

11 maja, w sobotę TVP 3 rozpocznie emisję teleturnieju „Sukces na bank”. Telewizja pokaże ćwierćfinały, półfinały i finał teleturnieju wiedzy o ekonomii i finansach.

W pierwszym ćwierćfinale zmierzą się uczniowie z: II Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Szczecinie, Liceum Ogólnokształcącego nr XIV we Wrocławiu, II Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Żarach. Pod okiem doświadczonych ekspertów oraz czujnego prowadzącego Rafała Patyry, będą walczyć o awans do dalszych etapów. Sprawdzona zostanie ich wiedza ekonomiczna oraz umiejętność podejmowania ryzyka.

„Sukces na bank” to teleturniej wiedzy o ekonomii i finansach dla uczniów liceów i techników. W pierwszym etapie, rozgrywanym online przy pomocy aplikacji, wzięło udział ponad 150 szkół średnich z całej Polski. Do rozgrywek regionalnych zakwalifikowały się 32 szkoły z 15 województw. 16 najlepszych drużyn spotyka się już w telewizyjnym studiu, aby rywalizować o nagrodę główną – 20 000 zł.

Organizatorem turnieju jest Fundacja BIT MASTERS. Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Teleturniej „Sukces na bank” będzie można oglądać w niedziele o godzinie 12:50 w TVP 3, od 12 maja.