Telewizja Polska ponownie obwinia atak DDoS o przeciążenie transmisji EURO 2024 podczas meczu Polski

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Nadawca publiczny ponownie obwinia atak DDoS o przeciążenie transmisji podczas meczu reprezentacji Polski w trakcie EURO 2024.

Podczas meczu Polska –  Austria w ramach fazy grupowej EURO 2024 Telewizja Polska ponownie doświadczyła problemów natury technicznej związanych z przeciążeniem serwerów. Dotyczy to transmisji na stronach TVP Sport. Nadawca publiczny ponownie zrzucił winę na atak DDoS, a nie na przeciążenie spowodowane naporem kibiców na strony. Jednak tym razem Telewizja Polska zapewniła alternatywną stronę z transmisją spotkania.

Poprzednio problemy wystąpiły podczas meczu Polska – Holandia oraz Słowenia – Serbia. Widzowie nie mogli oglądać tych spotkań w całości w internecie. Fani ponownie skrytykowali zarządzanie Telewizją Polską i brakiem miejsca pozwalającego na transmisję spotkania. Widzowie również narzekali na problem z alternatywnym streamingiem meczu.

Transmisje EURO 2024 z użyciem technologii hawk-eye w TVP

Są też pozytywy wprowadzone przez TVP podczas tego turnieju. Nadawca publiczny realizuje we własnym zakresie transmisje meczów EURO 2024 z wykorzystaniem technologii hawk-eye. Jest ona używana w tenisie i siatkówce. Pozwala na pokazanie prędkości zawodników, toru lotu piłki, obliczenia prawdopodobieństwa bramki i celności oraz prędkości piłki. Umożliwia także identyfikację gracza, który aktualnie znajduje się przy piłce.