TVP eSzkoła

Telewizja Polska uruchomiła kanał edukacyjny

mbog

W czwartek, 19 marca Telewizja Polska uruchomiła wirtualny kanał edukacyjny TVP eSzkoła. Stacja powstała we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Wirtualny kanał nadaje w godzinach 9:00-13:00. W ramach 4-godzinnego bloku uczniowie mogą znaleźć materiały uzupełniające edukację programową. Na początek Telewizja Polska zaprasza do zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego. Wkrótce widzowie przeniosą się za pośrednictwem stacji także do Centrum Nauki Kopernik.

W tej wyjątkowej chwili myślimy przede wszystkim o rodzinach, szczególnie dzieciach – informuje Mateusz Matyszkowicz, członek Zarządu Telewizji Polskiej. – Jesteśmy z naszymi widzami w każdej sytuacji i w pełnym wymiarze, dlatego za pośrednictwem pasma online oferujemy młodym widzom treści, które wzbogacają ich wiedzę i edukację w nowych, wymagających warunkach.

Wiemy, że najbliższy czas będzie wymagający dla wszystkich, dlatego chcemy spożytkować go w sposób wartościowy – powiedział Jan Ołdakowski, Dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego. – Nasza oferta może być uzupełnieniem edukacji szkolnej, a także dostarcza dodatkowe możliwości, by pogłębić wiedzę i rozwinąć zainteresowania.

W ramach bloku programów edukatorzy z Muzeum Powstania Warszawskiego opowiadają uczniom o wybranych zagadnieniach historii. Wyjaśniają widzom m.in. co robiły dzieci w Powstaniu, jak działała Poczta Harcerska i na czym polegała rola sanitariuszek. Edukują również o pomocy lotniczej w czasie Powstania – o zrzutach, siłach lotniczych USA i Wielkiej Brytanii.

Ponadto stacja pokaże replikę kanału, którym ewakuowali się powstańcy. Dzieci posłuchają opowieści o grze planszowej „Hodowla zwierzątek”, której jedyny zachowany w całości egzemplarz prezentowany jest w Muzeum Powstania Warszawskiego, a także dowiedzą się, jak to możliwe, że w Warszawie w owym czasie działał teatrzyk kukiełkowy.

Wirtualny kanał TVP eSzkoła można oglądać na stronie vod.tvp.pl.