Telewizja Polska uruchomiła stację internetową z transmisjami z Jasnej Góry

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

W serwisie internetowym TVP VOD został uruchomiony specjalny kanał z transmisjami nabożeństw z Jasnej Góry.

Stacja internetowa została uruchomiona w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego. Na TVP VOD pojawiają się transmisje wszystkich liturgii odprawianych w niedzielę, 15 marca w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze w Częstochowie.

Pierwsze nabożeństwo – Godzinki do Najświętszej Maryi Panny – można było oglądać o godzinie 5:30. Msze Święte są transmitowane o godzinie: 6:00, 7:00, 8:00, 9:30, 11:00 (o ustanie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie, transmisja również w TVP 1), 12:30, 14:00, 15:30, 17:00, 18:30 i 20:00. Natomiast o godzinie 21:00 kanał internetowy pokaże Apel Jasnogórski.

Nabożeństwa katolickie, ewangelicko-augsburskie oraz prawosławne są również emitowane na antenach Telewizji Polskiej.

Ponadto w nadchodzącym tygodniu, od poniedziałku do piątku, TVP 1 o godzinie 7:00 będzie transmitować Mszę Świętą z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Natomiast TVP 3 o godzinie 20:00 pokaże Mszę Świętą z Jasnej Góry.

Zmiany w ramówkach

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, nadawcy telewizyjni wprowadzają zmiany w swoich ramówkach. TVP przygotowała specjalną ofertę programową dla dzieci i młodzieży. Natomiast telewizja TVN retransmituje stację TVN 24, a także przygotowuje specjalne programy dotyczące pandemii. Ograniczenia, wprowadzone w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, spowodowały, że Telewizja Polsat m.in. zdecydowała się zrezygnować z produkcji programów rozrywkowych, takich jak „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, „The Four. Bitwa o sławę” i „Twoja twarz brzmi znajomo”.