Zmiany w przedpołudniowej ramówce TVP 1 i TVP 2

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

Od 12 marca główne anteny Telewizji Polskiej emitują dodatkowe programy oraz seriale dla dzieci i młodzieży. TVP 1 pokazuje produkcje „Mister Twister” oraz „Hotel pod żyrafą i nosorożcem”, a TVP 2 trzecią edycję „The Voice Kids”.

Mister Twister

„Mister Twister” jest serialem familijnym opartym na książkach autorstwa holenderskiej pisarki Mirjam Oldenhave. Głównym bohaterem jest młody nauczyciel Casey Brown – znany pod pseudonimem Mister Twister. Mimo niewielkiego doświadczenia, przejmuje w zastępstwie klasę 6B. Niepewny siebie wychowawca próbuje złapać kontakt z wychowankami, a jego metody nauczania bywają niestandardowe i zabawne. Produkcja była premierowo emitowana we wrześniu 2019 roku w TVP ABC.

Serial można oglądać od poniedziałku do piątku o godzinie 8:40 w TVP 1.

Hotel pod żyrafą i nosorożcem

Bohaterami serialu „Hotel pod żyrafą i nosorożcem” są Anna i Roman Miłobędzcy. Mają oni trójkę dzieci – Olę, Janka i Zuzię. Rodzina postanawia przeprowadzić się pod Warszawę. Ich dom niespodziewanie staje się schroniskiem dla zwierząt.

W rolach głównych wystąpili Jolanta Fraszyńska, Rafał Królikowski i Franciszek Pieczka, a także Antoni Królikowski, Tomasz Dedek oraz Henryk Talar. W dziecięce role wcielili się Marta Bitner, Maciej Musiał i Kalina Janusiak (głos podkładała Wiktoria Gąsiewska). Produkcja premierowo była emitowana w 2008 roku w TVP 1.

„Hotel pod żyrafą i nosorożcem” jest emitowany o godzinie 9:20 w TVP 1.

The Voice Kids

Natomiast telewizyjna Dwójka, po „Pytaniu na śniadanie”, pokazuje trzecią edycję talent show „The Voice Kids”. W produkcji występuje utalentowana muzycznie młodzież. W emitowanym sezonie w fotelach trenerskich zasiedli Cleo, Dawid Kwiatkowski oraz Tomson i Baron. Program prowadzili Ida Nowakowska i Tomasz Kammel.

„The Voice Kids” można oglądać od poniedziałku do piątku o godzinie 11:35 w TVP 2, emisja jednego odcinka dziennie.

Produkcje edukacyjne w TVP ABC i TVP Kultura

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach, Telewizja Polska wprowadziła zmiany również w ramówkach innych kanałów. Kanał dziecięcy TVP ABC zaprasza w godzinach 8:00-13:00 na edukacyjne pasmo dla dzieci w różnym wieku. Natomiast TVP Kultura codziennie w godzinach 13.00-17.00 pokazuje filmy i spektakle Teatru Telewizji przybliżające młodzieży fabułę lektur szkolnych.