Być Jamesem Bondem

Telewizyjna premiera dokumentu o Danielu Craigu w TVP1

rafs

W środę, 29 września telewizyjna Jedynka zaprasza na dokument „Być Jamesem Bondem”, przedstawiający historię Daniela Craiga. Aktor w roli „agenta jej królewskiej mości” wystąpił w filmach: „Casino Royale”, „Quantum of Solace”, „Skyfall”, „Spectre” oraz najnowszej produkcji „Nie czas umierać”.

Daniel Craig był szóstym aktorem, który wcielał się w rolę Jamesa Bonada. „Nie czas umierać” jest piątym filmem o Bondzie z jego udziałem. Premiera kinowa filmu już 1 października.

Nie czas umierać
Trailer „Nie czas umierać” – fot. YouTube/James Bond 007

Ekskluzywne materiały

W filmie „Być Jamesem Bondem” zostaną wykorzystane niepublikowane dotąd materiały archiwalne z planów wszystkich filmów z udziałem Daniela Craiga, jako „agenta z licencją na zabijanie”. Unikalne zdjęcia odsłonią kulisy realizacji filmów oraz przygotowań aktora do roli. Widzowie zobaczą próby, żmudne treningi, a także poznają bliżej drogę do kariery Craiga, który wyścig po rolę Bonda wygrywał na castingach z największymi gwiazdami kina.

W filmie pokazane zostaną rozmowy aktora z Barbarą Broccoli i Michaelem G. Wilsonem – producentami „Nie czas umierać”, a prywatnie córką i pasierbem słynnego Alberta R. Broccoliego, założyciela wytwórni filmowej Eon Productions, który wyprodukował pierwszą ekranizację powieści Iana Fleminga pt. „Doktor No”. Po niej wytwórnia stworzyła kolejne filmy o agencie 007. W rolę wcielali się: Sean Connery, Roger Moore, George Lazenby, Timothy Dalton i Pierce Brosnan.

Reżyserem filmu dokumentalnego „Być Jamesem Bondem” jest Beillie Walsh, który napisał scenariusz i wyreżyserował film fabularny z 2008 roku „Zakochany głupiec”. Rolę główną zagrał w nim Daniel Craig.

Emisja dokumentu „Być Jamesem Bondem” w środę o godzinie 23:10 w TVP1.