Galeria

Ania Dąbrowska wygrała The Voice Kids 2

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

Ania Dąbrowska została zwyciężczynią drugiej edycji „The Voice Kids”. W wielkim finale, głosami widzów, pokonała Wiktorię Gabor i Pawła Szymańskiego. Dąbrowska w programie była podopieczną piosenkarki Cleo.

Ania Dąbrowska jest trzynastolatką mieszkającą na Podkarpaciu. Już podczas przesłuchań w ciemno zrobiła wrażenie na jurorach wykonaniem utworu „Hurt” Christiny Aguilery – odwróciła fotele wszystkich trenerów. Postanowiła, że dołączy do drużyny Cleo. Pierwszą finałową piosenką zwyciężczyni był utwór „Świat się pomylił” Patrycji Markowskiej. Ponadto Ania Dąbrowska zaśpiewała w finale wraz ze swoją trenerką „Hero” z repertuaru Mariah Carey. Natomiast podczas części na żywo wykonała własny singiel „Małe skrzydła”. Dąbrowska otrzymała statuetkę, 50 tysięcy złotych oraz kontrakt fonograficzny z Universal Music Polska.

Ania Dąbrowska
Ania Dąbrowska – fot. TVP

Gościem specjalnym finału była Roksana Węgiel – zwyciężczyni pierwszej edycji programu, a także triumfatorka międzynarodowego konkursu Eurowizja Junior. Na scenie wystąpił również angielski piosenkarz młodego pokolenia – HRVY. W finale pojawił się także specjalny występ Pauliny Przybysz z głuchymi dziećmi z Fundacji Kultury Bez Barier.

[slide-anything id=”6159″]

„The Voice Kids” jest programem typu talent-show poszukującym utalentowanej muzycznie młodzieży. Pierwszy odcinek drugiej edycji pojawił się 1 stycznia. Castingi do programu odbywały się w maju i czerwcu 2018 roku. Program prowadził duet znany z dorosłej edycji show – Barbara Kurdej-Szatan i Tomasz Kammel. Współprowadzącym był youtuber Janek Dąbrowski oraz finalista poprzedniej edycji Antoni Scardina.