„The Wall. Wygraj marzenia” bez Pawła Orleańskiego

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

Wiosną na antenie TVP 1 pojawi się kolejny sezon teleturnieju „The Wall. Wygraj marzenia”. W czwartym sezonie na widzów czekają zmiany – Pawła Orleańskiego zastąpi w roli prowadzącego inna osoba.

Paweł Orleański prowadził „The Wall. Wygraj marzenia” od początku produkcji formatu w Polsce. Program jest emitowany od 22 września 2017 roku w piątkowe wieczory na antenie TVP 1. W ramach pierwszych trzech sezonów teleturnieju nagrano 52 odcinki.

„The Wall. Wygraj marzenia” to teleturniej oparty na amerykańskim formacie NBC. W każdym odcinku o nagrodę, która może wynieść nawet ponad milion złotych, walczy duet. W polskiej edycji do programu mogły się zgłosić osoby pomagające innym ludziom – w myśl zasady „dobro powraca”. O wysokości głównej nagrody decydują rzuty kulami z 12-metrowej ściany. W marcu na antenie TVP 1 pojawi się czwarty sezon teleturnieju. Pora emisji pozostanie bez zmian – emisja w piątki o godzinie 20:35. Producentem polskiej wersji jest firma Endemol Polska.


Paweł Orleański jest aktorem, prezenterem i lektorem. Na początku XXI wieku pojawiał się m.in. w serialach „Samo życie”, „Fala zbrodni” i „Biuro kryminalne”. W 2003 roku podjął współpracę z telewizją TV4, w której prowadził teleturnieje „Daję słowo”, „Przetrwanie”, a także „Lingo”. Pawła Orleańskiego można było również oglądać w „Dragons’ Den – jak zostać milionerem”. Od 2007 roku prezenter jest nieprzerwanie związany z popularnonaukowym programem „Galileo” – wiosną na antenie TV4 pojawi się kolejny sezon.