To już pewne. Canal+ przejmuje od Polsatu Ligę Mistrzów UEFA

  • Telewizja
  • Canal+
Autor: rafs

Telewizja Polsat traci prawa do Ligi Mistrzów UEFA. Potwierdziły się doniesienia portalu Meczyki.pl

W piątek, 22 marca Canal+Sport w swoich mediach społecznościowych potwierdził, że od sezonu 2024/2025 do 2026/2027 będzie nadawcą rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA w Polsce. Grupa Canal+ pozyskała również prawa do transmisji meczu o Superpuchar UEFA oraz do Ligi Młodzieżowej UEFA w tym samym okresie.

Rozgrywki Ligi Mistrzów UEFA od nowego sezonu przejdą reformę – zlikwidowana zostanie faza grupowa na rzecz fazy ligowej, w której po rozlosowaniu miejsc czołowych drużyn z koszyków zostaną do nich komputerowo dobrani rywale. W ten sposób drużyny rozegrają 8 kolejek.

Sport jest zapisany w naszym DNA i od niemal 30 lat zapewniamy naszym widzom w Polsce dostęp do najlepszych sportowych wydarzeń i niezapomnianych emocji. Liga Mistrzów UEFA jest tego najlepszym potwierdzeniem, dlatego jesteśmy zaszczyceni mogąc ogłosić tę informację dla wszystkich kibiców, którzy oczekiwali powrotu największej europejskiej piłki do Canal+ – mówi Edyta Sadowska, prezes i dyrektor generalna CANAL+ Polska.

Wysłaliśmy mejla z zapytaniem o dalsze losy kanałów Polsat Sport Premium do rzecznika Telewizji Polsat oraz rzeczniczki Krajowej Rady i Radiofonii i Telewizji. Jeżeli pojawią się odpowiedzi, to je tutaj zamieścimy.

Liga Mistrzów UEFA w Polsacie – historia

Canal+ przejmuje prawa od Telewizji Polsat, która nadawała rozgrywki w latach 2018-2024. Wcześniej, bo od 2009 do 2013 roku stacja posiadała sublicencję na emisję jednego meczu w tygodniu w telewizji otwartej, a od 2001 do 2006 prawa do transmisji w telewizji kodowanej.  W bieżącym sezonie nikt nie posiada praw do emisji Ligi Mistrzów w telewizji otwartej, ponieważ Telewizja Polska nie zakupiła sublicencji. Ostatnia skończyła się po sezonie 2022/2023.

Telewizji Polsat podczas posiadania praw wielokrotnie zarzucano niską jakość komentarza oraz ekspertów w studiu. Wśród „najsłynniejszych” komentarzy wymienia się Marcina Feddka mówiącego o „porażeniu mózgowym” formacji atakującej Manchesteru United oraz Bożydara Iwanowa, który mówił o piłkarzu Oshimenie, że jest „terrorystą” i „boiskowym zamachowcem”.