Transmisje LIV Golf w Golf Channel Polska. W stawce Adrian Meronk

  • Telewizja
Autor: rafs

Telewizja Golf Channel Polska, należąca MWE Networks, pozyskała prawa sportowe.

Na antenie kanału Golf Channel będzie można oglądać transmisje rozgrywek LIV Golf. Pierwszy turniej będzie nadawany od piątku do niedzieli 2-4 lutego z Meksyku. W tym sezonie weźmie udział Adrian Meronk, najlepszy polski golfista, triumfator turniejów DP World Tour. Będzie grał w barwach Cleeks GC.

Rozgrywki LIV Golf są prowadzone przez arabskich szejków. Występują w nich jedni z najlepszych golfistów świata. Turnieje mają swoich zwycięzców indywidualnych i zespołowych. Każdy turniej ma indywidualną pulę nagród w wysokości 20 milionów dolarów i drużynową 5 milionów dolarów. Do sierpnia kanał nada 12 turniejów rozgrywanych na całym świecie.

Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość o jego transferze i z niecierpliwością będziemy trzymać kciuki za jego sukcesy, wiedząc, jak ważne są one dla naszych widzów i fanów polskiego golfa. To zobowiązanie stanowi istotny element naszej misji – dostarczania najlepszej jakości rozrywki golfowej. Dzięki temu widzowie będą mieli unikalną możliwość śledzenia każdego uderzenia, każdego turnieju, w którym uczestniczy Adrian Meronk, oraz innych wybitnych zawodników tej serii – komentuje Prezes zarządu Golf Channel Polska, Karol Warda.

Transmisje LIV Golf wracają tym samym do polskich mediów. W 2022 roku Viaplay nadawało rozgrywki LIV Golf Invitational Series z komentarzem Jacka Persona i Andrzeja Persona. Możliwe, że transmisje w Golf Channel będą również z ich sprawozdawaniem. W 2023 roku nikt nie nadawał sezonu rozgrywek LIV Golf.

Golf Channel Polska w nowych rękach

W czerwcu 2023 roku Michał Winnicki kupił Golf Channel Polska. Kanał tym samym został pierwszym o profilu sportowym w portfolio przedsiębiorcy ze Szczecina. Zakup nastąpił tydzień po tym, jak włodarze spółki ogłosiły, że zamykają kanał z przyczyn biznesowych.

Po zakończeniu kontraktów na prawa sportowe kanał nadawał powtórki oraz pasmo „Adventure TV w Golf Channel Polska”, w którym nadawał programy totalnie odbiegające od profilu kanału. Rozgrywki golfowe DP World Tour oraz PGA Tour przeniosły się odpowiednio do Polsatu Sport i Eurosportu.