Transmisje z Pucharu Świata kobiet w biegach narciarskich w telewizji Metro

rafs

Telewizja Metro będzie nadawać w sezonie 2021/2022 transmisje z Pucharu Świata kobiet w biegach narciarskich. Jest to związane ze zmianą rozporządzenia KRRiT. Pierwsza transmisja w piątek, 26 listopada.

Telewizja pokaże transmisje z Pucharu Świata kobiet w biegach narciarskich. Ma to związek z rozporządzeniem KRRiT z dnia 17 listopada 2014 roku w sprawie listy ważnych wydarzeń. W nim są między innymi transmisje z Pucharu Świata kobiet w biegach narciarskich. Jest to pozostałość po latach triumfów Justyny Kowalczyk, dzięki czemu transmisje był nadawane w Telewizji Polskiej. TVP na mocy sublicencji od Discovery w poprzednich sezonach nadawała transmisje wybranych zawodów Pucharu Świata kobiet w biegach narciarskich na antenie TVP Sport. W związku z niesprzedaniem sublicencji TVP na sezon 2021/2022, Discovery umieściło transmisje w ogólnodostępnej telewizji Metro.

Kiedy pierwsze transmisje?

Pierwsza transmisja będzie w piątek, 26 listopada. Będzie to relacja ze sprintu techniką klasyczną w fińskiej Ruce. W następnych dniach będą pokazane bieg na 5 km także stylem klasycznym i bieg pościgowy techniką dowolną na 10 km. Tydzień później rywalizacja przeniesie się do norweskiego Lillehammer.  Transmisje z Pucharu Świata mężczyzn pozostają w Eurosporcie. Metro pierwszy raz będzie pokazywało sporty zimowe na swojej antenie. Komentarz do zawodów zapewni zespół Eurosportu.

Transmisje sportowe w telewizji Metro

Telewizja Metro od 2020 roku pokazuje regularnie transmisje sportowe. Stało się to na mocy pozyskania przez Discovery na Polskę wyłącznych praw do pokazywania rozgrywek EHF.  Wśród nich są między innymi wyjazdowe mecze reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn w ramach eliminacji mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Zazwyczaj te transmisje nadaje także Eurosport 1. Transmisje spotkań rozgrywanych w Polsce przez obie reprezentacje pozostały w Telewizji Polskiej.

Stacja w grudniu 2020 roku pokazała również mecze Polek w fazie grupowej mistrzostw Europy. Polki nie awansowały do następnej fazy turnieju, przegrywając 2 mecze i remisując jeden. Z tego samego czempionatu nadano w stacji oba spotkania półfinałowe i mecz finałowy.