Canal+ przejął prawa do pokazywania największych turniejów darterskich na świecie. Nowa umowa obejmuje między innymi mistrzostwa świata.
Dart uzupełnił ofertę sportową kanałów Canal+Sport. Stacje pokażą w ciągu pięciu sezonów wszystkie najważniejsze turnieje światowego darta. W pakiecie znalazły się również turnieje rangi European Tour, które w 2026 roku pierwszy raz w historii zawitają do Polski. Transmisje z darta będą emitowane przede wszystkim na antenie Canal+Sport 5 oraz w streamingu.
Turniej w Krakowie w weekend 20-22 lutego będzie pierwszymi transmisjami darta w ramach Canal+. Oprócz nich pokażą mistrzostwa świata, Premier League Darts, World Matchplay, European Championship, Grand Slam of Darts, World Cup of Darts. Do stacji dołączył Jakub Łokietek, wieloletni komentator dyscypliny w TVP Sport i Viaplay.
BUM! 💣 CANAL+ pozyskał prawa do międzynarodowych rozgrywek w darta! 🎯 Pierwsza transmisja już 20 lutego z Krakowa! 🔥
Wraz z dartem CANAL+ wprowadza do oferty również wybrane turnieje snookera i bilarda! 🎱 Więcej informacji: https://t.co/qqNk5a6fTc pic.twitter.com/38pC4de1sj— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) February 12, 2026
Dart to dziś jedna z najszybciej rosnących dyscyplin sportowych w Europie. Od dawna obserwujemy coraz większe zainteresowanie tym sportem i pozyskując do niego prawa, odpowiadamy na oczekiwania naszych widzów. Wielokrotnie byliśmy pytani o możliwość transmisji darta na antenach CANAL+ i dziś cieszymy się, że możemy zaproponować najważniejsze turnieje światowego kalendarza – z mistrzostwami świata i rozgrywkami Premier League Darts na czele. Rozpoczynamy mocnym akcentem – historycznym turniejem European Tour w Krakowie, który będzie prawdziwym świętem tej dyscypliny w Polsce. To wydarzenie, na które kibice czekali od dawna. Naszym celem jest zbudowanie wokół darta w CANAL+ nowej, silnej społeczności fanów, a obecność największych gwiazd światowego darta oraz Krzysztofa Ratajskiego w Krakowie to idealny moment startowy. Snooker i bilard są dla nas wartościowym uzupełnieniem oferty – pokażemy turnieje, które mają wierną publiczność. Kolejny raz wzmacniamy nasze sportowe portfolio, a nasza oferta staje się jeszcze bardziej kompleksowa mówi Michał Kołodziejczyk, dyrektor redakcji sportowej Canal+.
Snooker i bilard także w Canal+
Canal+ pozyskał również wybrane turnieje snookera i bilarda z portfolio Matchroom. Wśród nich znajdą się m.in. snookerowe Champion of Champions (prawa niegdyś posiadała Telewizja Polska) i Championship League oraz bilardowe World Pool Championship czy Mosconi Cup (turnieje emitowało w przeszłości Viaplay).




